Maminka.czPediatrie (poradna)

Jak se pozná hyperaktivní dítě?

3. 8. 2010
Jak se pozná hyperaktivní dítě?

Otázka

Dobrý den,

pane doktore, chtěla bych se zeptat jak se pozná, že je dítě hyperaktivní?Náš syn 15 měsíců je již od narození neklidný, neposedný..Začal chodit v 11 měsících, teď již přímo běhá. Neposedí chvilku na klíně, u jídla.. nikde.Hned se začne kroutit a vyžaduje si slezení na zem.Hned někam běží, vyhledává věci co jsou na poličkách, linkách, na židlích.. vše bere do rukou a schazuje na zem. Občas hází věcmi silou na zem, hračky ho vůbec nezajímají u ničeho nevydrží, vůbec se nesoustředí.Celý den jen běhá a schazuje nebo vyndává cokoliv najde, pohodí a běží jinam. Už sme z něj nešťastní.Doma jsme si byt už přizpůsobyli aby nic nemohl brát (po té se ovšem hned nudí a když rozhází hračky začne se vztekat a leze po mě, vyleze hned sleze, běží někam a znovu..)nikdo nám ho nechce hlídat, ptž tak divoké dítko nikdo z rodiny nezažil :'(

Slyšela jsem o sirupu Sedaile, ale se spánkem problémy nemáme.Spí už pěkně.(tímto Vám děkuji za doporučení knihy-Každé dítě může dobře spát)

Moje lékařka mi většinou nic neporadí tak se obracím na Vás.. pokud existují nějaká homeopatika nebo něco co by ho trošku uklidnilo- aspoň když jdeme někam na návštěvu aby tam vše nezdemoloval..

Ještě doplním, že se snažíme aby vynaložil za celý den dost energie, chodíme s ním na hřiště, máme zahradu tak tam často běhá.. ale je opravdu k neutáhání.

Děkuji Vám a pěkný den Veronika Š.

Odpověď

Je zřejmě opravdu hyperaktivní a bylo by vhodné ho předvést nějakému dětskému psychologovi. Již v tomto věku se může projevit syndrom zvýšené aktivity a poruchy soustředěnosti a je třeba s dítětem pracovat poněkud odlišným způsobem

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)

Mohlo by vás zajímat
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou!
Jste nechutná, řekla kojící ženě cestující v letadle. Pak vznikly tyto fotky
Chtěla jsem druhé dítě. Teď čekám dvojčata a manžel šílí
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu