Maminka.czPoradna Homeopatie

Jak se zbavit molusek?

7. 4. 2010
Jak se zbavit molusek?

Otázka

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na možnost odstraňování molusek laserem nebo i jinou metodou. Dcera jich má po tělě čím dál tím více, a již odmítá jejich další odstranění. Nevím zda je tento zákrok hrazen pojišťovnou a zda jde vůbec možné molusky odstraňovat nějak jinak než drastickým strháváním, které je zjevně nevyhnutelné leč opakované každý týden a bolestivé. Dceři je 7 let, a nelze ji neustále fyzicky držet u zákroku, mám obavy i z nepřátelství k doktorům. Dočetla jsem se na internetu v poradně u rodičů že jediná možnost jak je opravdu zničit (doba snad 3 měsíce) je mechanicky je porušit - propíchnout jehlou a natřít desinfekcí, bedadine, která neštípe, a po týdnu by po zduření se mělo začít vše hojit, prý vyzkoušeli lecco ale nepomáhá nic jen to strhávání a to je pro dítě přeci jen dost bolestivé, neřeknu kdyby šlo jen o jeden zákrok, ale tohle podstupovat 2x v týdnu již odmítám též. Děkují vám za jakkoukoli radu, pokud nějaká existuje.

Kadavá Kateřina

Líšťany u Loun

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám i s odpovědí. (viz níže)

katchus | 16.3.2010 14:01

Molusky

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych Vás poprosit o radu jaká zakoupit homeopatika na molusky (diagnostikováno kožním dr.). Syn je má na zadní straně nohy, nejspíš z bazénu, jezdí pravidelně plavat. Je jich asi 10. Zatím dáváme Infectodell, ale chtěla bych dát i homeo :-D Synovi je 8 let. Předem děkuji za odpověď :-) Předem moc děkuji

MUDr. Věra Budková | 18.3.2010 08:56

Dobrý den, maminko, moluska jsou velmi svízelný problém, skutečně jdou velmi těžce odstranit i pomocí homeopatické therapie. Je dobré kombinovat tuto léčbu v doprovodu fyzikálních metod, které Vám jistě kožní lékař řekl - a to je mechanické odstranění, a infectodellu, jiných. Doporučuji Dulcamara9ch 2x5 granulí denně, Thuya occidentalis 15ch 10 granulí jednou týdně, nejméně po dobu tří měsíců. Existují pacienti s recidivami, u nich je nutno primární léčbu zacílit ke chronickému reakčnímu způsobu, vyhledání konstitučního léku. Hezké dny přeji.

redakce


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Diana Kobzanová porodila na Floridě druhou dceru
Proč dítě pláče po kojení? Může jít o alergii, reflux, ale také o pocit bezpečí
Maminka - hrdinka Jana si prošla mentální anorexií a dnes má tři děti a plní si sny
Trendy v dětském jídelníčku. Jak a čím naše nejmenší krmit?

Video

Které známé maminky vyrazily s naší redakcí nakupovat do Lindexu?

Horoskopy

Ryby Bude se vám dařit, ať už pracujete duševně nebo manuálně. Důležitou oporou jsou přátelé či známí. Máte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Marek, Ervín, MarcoRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu