Maminka.czPoradna Homeopatie

Jak správně naředit homeopatikum Zinkum mettalicum?

24. 3. 2010
Jak správně naředit homeopatikum Zinkum mettalicum?

Otázka

Dobrý den,paní doktorko 11.3. jsem od Vás dostala odpověď na můj dotaz.Ale když jsem si byla koupit Vámi naordinované homeopatikum Zinkum mettalicum,v lékárně chtěli správnou sílu naředění.Moc vás prosím,kdyby jste byla tak laskavá a toto homeopatikum mi znovu napsala s tou danou koncovkou.Moc děkuji.Dodávám původní dotaz a odpověď.

Spánek

Dobrý den,prosím o radu.Máme 8m chlapečka.Těhotenství bylo rizikové pro hrozící předčasný porod.Porod byl v 36tt SC pro KP-47cm/2850g.Prospívá dobře.Nyní 68cm/8500g.Stále kojíme.Od narození máme problémy se spánkem.Chodí spávat kolem 19h,často se v noci budí a je bdělý a ve 3-4h jsme čilí a vstáváme.I když jsme posunuli večerní čas na později,nic se nezměnilo.Přes den spíme maximálně 1,5h.Někdy vůbec.Synek je veselý až divoký.Dle naší paní doktorky hyperaktivní není.Chtěla bych se zeptat,zda mohu užívat na noc sirup Sedalia?A popřípadě v jakém dávkování?A prosím ještě jeden dotaz,synek je chudokrevný a pravidelně užíváme Aktiferrin.Lze doplňovat železo nějakými homeopatiky?Moc děkuji za odpověď.

MUDr. Věra Budková|11.03.2010 08:37

Dobrý den, maminko, podávala bych jednou týdně lék Stramonium30ch deset granulí, skutečně jeho "dráždivý" stav může být vyvolán předčasným porodem, polohou KP i nakonec sekcí. Denně bych dávala malému lék Zinkum mettalicum 3granule rozpuštěné na lžičce převařené kojenecké vody vždy ráno, nejméně oba léky dva měsíce. Postupně by mělo nastávat zklidnění. Pro nedostatek železa můžete podávat večer denně lék Ferrum mettalicum9ch, taktéž tři granule rozpuštěné v převařené kojenecké vodě - vždy jednu lžičku. Podávat nejméně tři měsíce, krevní obraz by se měl zlepšit. Držím palce.

Odpověď

Dobrý den, maminko,

jedná se o sílu léku Zinkum mettalicum 9ch. Ostatní trvale platí tak, jak bylo uvedeno. Tak doufám, že už se všechno ustálilo, zlepšilo. Přeji sílu a trpělivost.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Desatero dokonalého táty. Tohle dělejte, a děti vás budou milovat
Máma si mě nárokuje. A mému partnerovi vyčítá, že jí krade dceru
Za podrážděné oči z bazénu nemůže tak úplně chlor. Co tedy?
Tátové jsou různí. Jakého máte doma? Nezapomeňte mu popřát

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu