Maminka.czPediatrie (poradna)

Jak ulevit miminku od křečí v nohách?

22. 3. 2010
Jak ulevit miminku od křečí v nohách?

Otázka

Dobrý den. Dnes v noci se nám stalo něco podivného. Máme devítiměsíční holčičku. Jde o to, že před spaním byla extra divoká, dělala v postýlce doslova veletoče a málem přemety a kotrmelce, u nás v posteli si zkoušela stoupat tak, že se o mě opírala a pořád se někam snažila dolést. Potom usnula jako když ji do vody hodí, jak se unavila. Po hodině se probudila strašným řevem. Doslova řvala. Takhle ještě nikdy neplakala a nebyla k utišení. Nosila jsem ji, houpala, mluvila na ni, prs nechtěla, přebalovala jsem jí. Pořád jenom řvala a řvala. Pak najednou jako když utne, tak přestala. V tu chvíli jsem neměla představu, co by jí mohlo být. Potom usnula a klidně spala až do rána.

Jde o to, že moje sestra měla celé dětství problémy s křečemi v lítách na nohou. Vždycky to bylo když se přiblížilo jaro opravdu zlé. Mnohdy se s křikem probudila i každou noc minimálně jednou. Mám dojem, že možná taky dostala naše malá křeč do nožičky. Je totiž jinak veselá, hravá a horečku nemá. Očividně ji nic nebolí a bylo to velmi nárazové. Že by to byly zoubky, to nevím. Trval ten křik tak 5 minut a i když se hodně spotila a ještě dalších půl hodiny to s ní jakoby cukalo, jak byla rozrušená, tak jinak jako by ji nic nebolelo.

Zajímalo by mě, jak se dá těmto křečím, které může dítě v nožičkách mít nějak předejít a nebo se může jednat o něco vážnějšího a rodového?

Odpověď

Zatím bych nic nedělal. jednak neví

te, zda-li mělo dítě opravdu křeče a důvodů nočního neklidu / i řevu/

dítěte může být více. jedním z nich je pavor nocturnus / noční děs/ kdy je typické, že dítě silně křičí, čehosi se bojí, ale de facto neustále spí. je třeba dítě úplně vzbudit a pak se okamžitě uklidní. Mohl vy to být přípd i vašeho dítěte.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Chlapi nepláčou. Když ale otcové vdávají dcery, slzy neudrží
Kojenci, kteří dostávají co nejdříve pevnou stravu, lépe spí, ukázal průzkum
Narození miminka může být šok! Jak vztah mezi vámi nastartovat?

Horoskopy

Lev V zaměstnání se vám daří zejména tam, kde není třeba soutěžit, dodržovat přesné manažerské plány a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Čeněk, ČeňkaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu