Maminka.czPediatrie (poradna)

Jak ulevit miminku od křečí v nohách?

22. 3. 2010
Jak ulevit miminku od křečí v nohách?

Otázka

Dobrý den. Dnes v noci se nám stalo něco podivného. Máme devítiměsíční holčičku. Jde o to, že před spaním byla extra divoká, dělala v postýlce doslova veletoče a málem přemety a kotrmelce, u nás v posteli si zkoušela stoupat tak, že se o mě opírala a pořád se někam snažila dolést. Potom usnula jako když ji do vody hodí, jak se unavila. Po hodině se probudila strašným řevem. Doslova řvala. Takhle ještě nikdy neplakala a nebyla k utišení. Nosila jsem ji, houpala, mluvila na ni, prs nechtěla, přebalovala jsem jí. Pořád jenom řvala a řvala. Pak najednou jako když utne, tak přestala. V tu chvíli jsem neměla představu, co by jí mohlo být. Potom usnula a klidně spala až do rána.

Jde o to, že moje sestra měla celé dětství problémy s křečemi v lítách na nohou. Vždycky to bylo když se přiblížilo jaro opravdu zlé. Mnohdy se s křikem probudila i každou noc minimálně jednou. Mám dojem, že možná taky dostala naše malá křeč do nožičky. Je totiž jinak veselá, hravá a horečku nemá. Očividně ji nic nebolí a bylo to velmi nárazové. Že by to byly zoubky, to nevím. Trval ten křik tak 5 minut a i když se hodně spotila a ještě dalších půl hodiny to s ní jakoby cukalo, jak byla rozrušená, tak jinak jako by ji nic nebolelo.

Zajímalo by mě, jak se dá těmto křečím, které může dítě v nožičkách mít nějak předejít a nebo se může jednat o něco vážnějšího a rodového?

Odpověď

Zatím bych nic nedělal. jednak neví

te, zda-li mělo dítě opravdu křeče a důvodů nočního neklidu / i řevu/

dítěte může být více. jedním z nich je pavor nocturnus / noční děs/ kdy je typické, že dítě silně křičí, čehosi se bojí, ale de facto neustále spí. je třeba dítě úplně vzbudit a pak se okamžitě uklidní. Mohl vy to být přípd i vašeho dítěte.

Petr Karger


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Hledáte zdravý olej? Vyzkoušejte kanolový
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty
Zítra si nenechte ujít festival Restart s Dietou. Můžete vyhrát i kávovar
Na příznaky chřipky neplatí jen klid a nohy v teple

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu