Maminka.czPoradna Homeopatie

Jaká homeopatika na suché pupínky?

14. 5. 2010
Jaká homeopatika na suché pupínky?

Otázka

Dobrý večer, paní doktorko,

chtěla bych se poradit, jaká homeopatika je možné podat 13ti měsíční holčičce v případě, že má na tvářích pravděpodobně ekzém - malé suché pupínky s bílou hlavičkou (nic neteče a asi ani nesvědí), kůže je místy červená pod pupínky a okolo. Když chci malou pohladit, je to suché a ostré jako struhadlo. Pupínky se objevily asi kolem 3 měsíců - lékařka řekla, že jde jen o reakci na slunce či vítr. Stále je promazáváme. Vyzkoušely jsme nejrůznější masti a krémy, včetně homeopatických, ale nic nepomáhá. Musím také připomenout, že já i manžel jsme alergici (manžel pyly a já pyly a hlavně kočku - obě babičky kočku bohužel mají). Pětiletý syn má také silnou alergii na kočku a od 2,5 let astma. Také proto dcerku stále kojím - 2x až 3x za den, 1x až 2x v noci. Vaříme zdravě, bez umělých přísad (pokud to jde), většinou v parním hrnci a co nejvíce z bio potravin. Malá jí dobře, žádné příkrmy neodmítá, ale nesní vůbec nic, co je připraveno z kojeneckého mléka (třeba kaše). Občas se jí také nad lokty anebo na stehýnkách objeví malá světlounce béžová ložiska suché kůže - když je pár dní promazávám mlékem A-derma pro atopiky, za chvíli sama zmizí.

Ještě bych se ráda zeptala na syna - bude mu 5 let a v noci se většinou kolem 1hodiny ráno vzbudí a buď volá nebo rovnou přijde ke mně do postele. Někdy stačí ho odvést zpět, jindy nechce odejít nebo se během půl hodiny vše zase opakuje. Vždy tak usilovně brečí, že ho nakonec vezmu k sobě nebo s ním spí manžel, aby neprobudil malou (máme malý byt). Od narození nechtěl spát v postýlce. Od doby, kdy byl 2x po sobě v nemocnici na JIP kvůli astmatu ve 2 letech (byla jsem stále u něj i na JIP), se všeho bál a nechtěl být vůbec beze mě. Homeopatická lékařka mu předepsala lék Pulsatilla 200CH v několika dávkách a ten pomohl v tom, že ve dne jde klidně k babičce a nestáská se mu. Už mne vůbec nepotřebuje. Předtím nechtěl jít ode mne ani třeba na druhý chodník za tátou nebo babičkou. Ale v noci sám v posteli celou noc nebude. Usíná už sám, to se po homeopatikách také podařilo. Spí tvrdě, ale cestuje přitom hrozně po posteli.

Co se týče porodů a těhotenství - obě těhotenství vpořádku, u dcery amniocentéza kvůli špatným krevním testům (vpořádku). Porody v termínu - syn 5 dní před termínem, dcera vyvolávaný porod 10 dní po termínu. Váha a míry - syn 3020g, 49cm a dcera 3500g, 49cm. Obě děti výborně prospívaly, přibývaly. Oba se při spánku potí na hlavě a nechtějí být přikrytí (syn odkope alespoň nohy, dcena nesnáší vůbec žádnou přikrývku).

Také mají oba opožděnou dentici - syna trápily zoubky od 4 měsíců (vždy natekly dásně, zoubky už byly skoro venku a pak zalezly) První zuby měl jedničky nahoře v 13 měsících. Pak už lezly bez problémů. Dcera zatím žádný zoubek nemá, ale také ji dost trápí. Na Vaši radu podávámě Chamomillu 30CH a Belladonnu 9CH. V noci jsme zkusili Viburcol čípky - jednu noc zabral skvěle, spala od 7 hodin až do 3 ráno a pak pokračovala do 6 ráno. Druhý den také zabral (ani jsem tomu nechtěla věřit), ale třetí den už nezabral vůbec. Nakonec pomohl až Nurofen sirup.

Omlouvám se za tak dlouhý dotaz a velice Vám děkuji za Vaši ochotu a zájem pomáhat těm malým drobečkům i nám rodičům.

Hezký večer Bára

Odpověď

Dobrý večer, maminko,

u holčičky se nejspíše jedná o atopický ekzem, který vyžaduje komplexní léčení i přístup. Není vůbec možné Vám správně individuelně poradit s těmito málo informacemi - a hlavně u kožních lézí je třeba místo vidět, a řešit "podobné podobným" - tzn. léčíme podle vzhledu kůže /jak jistě uznáte, virtuelně to lze jen těžko/.

Hledejte homeopata na stránkách www.boiron.cz.

Synovi na noc paušálně můžete dávat pět mililitrů léku Sedalia sirup, který bude dobře fungovat. Protože spánek není "jen" otázkou neklidu, ale může se projevovat i nestabilní přístup. Věřím, že budete mít úspěšnost. Přeji hezké dny.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Holky kradou krásu, s klukem přiberete! Opravdu se ta těhotenství liší?
Introvert bere sílu v samotě. Jak poznáte, že jednoho máte doma?
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Ester Geislerová: Seznamka? Použila jsem fotku s těhotenským břichem a čekala!
Rodičovská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
Mateřská? Navenek se flinkáme, ale potají měníme svět, píše Marie Doležalová

Horoskopy

Vodnář V duchu jásáte, že je tady konec pracovního týdne. Pravdu? Vůbec vám nesedl a pochvalu od nadřízeného…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Leona, Leontýna, Leontina

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu