Maminka.czPoradna Homeopatie

Jaká homeopatika použít na rýmu?

18. 2. 2010
Jaká homeopatika použít na rýmu?

Otázka

Dobrý den paní doktorko, prosím o radu, jaká homeopatika použít u 5ti měsíční holčičky. Rýmu nemá tekutou, pouze se jí v nosíku objevují "holoubci" nebo malé krustičky. V noci je vidět, že se jí špatně dýchá, občas trošku chrápe. Teplotu nemá, ale navíc se jí v levém oku vyskytl lehký zánět, kapu Ophthalmo-septonex. Je potřeba souběžně s případnými homepatiky kapat i kapky do nosíku? /mám doma Libenar 0+/. Dále jsem se chtěla zeptat, zda je možné případně jako léčbu použít Oscillococcinium? Děkuji za odpověď. Irena

Odpověď

Dobrý den,

po dobu zimy - do konce dubna - i u takto malých miminek doporučuji jednou týdně lék Oscillococcinium- jednu celou tubu rozpustit a dát jednorázově. Do nosánku můžete použit kapky Libenar, jsou velice vhodné, zvlhčí "soplíky" a rozpustí a dítě je snadno spolkne, nebo maminka snadněji z nosánku odstraní.

Skutečně si myslím, že se nejedná o "onemocnění rýmou", ale spíše jde o ucpaný nosánek hlenem, který zaschne, proto jsou výše uvedené rady. Pro dětinky můžeme použít i hypertonický roztok mořské soli - Humex spray - s kojeneckým nástavcem - denně dvakrát vstřik do nosánku. Myslím, že pouze Oscilo Vám pomůže, jiná homeopatika bych nedoporučovala. Hezké dny.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty
Zítra si nenechte ujít festival Restart s Dietou. Můžete vyhrát i kávovar
Na příznaky chřipky neplatí jen klid a nohy v teple
Naučte děti relaxovat. Meditace je zdravý nástroj v nezdravé době

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu