Maminka.czPoradna Homeopatie

Jaká homeopatika použít na rýmu?

18. 2. 2010
Jaká homeopatika použít na rýmu?

Otázka

Dobrý den paní doktorko, prosím o radu, jaká homeopatika použít u 5ti měsíční holčičky. Rýmu nemá tekutou, pouze se jí v nosíku objevují "holoubci" nebo malé krustičky. V noci je vidět, že se jí špatně dýchá, občas trošku chrápe. Teplotu nemá, ale navíc se jí v levém oku vyskytl lehký zánět, kapu Ophthalmo-septonex. Je potřeba souběžně s případnými homepatiky kapat i kapky do nosíku? /mám doma Libenar 0+/. Dále jsem se chtěla zeptat, zda je možné případně jako léčbu použít Oscillococcinium? Děkuji za odpověď. Irena

Odpověď

Dobrý den,

po dobu zimy - do konce dubna - i u takto malých miminek doporučuji jednou týdně lék Oscillococcinium- jednu celou tubu rozpustit a dát jednorázově. Do nosánku můžete použit kapky Libenar, jsou velice vhodné, zvlhčí "soplíky" a rozpustí a dítě je snadno spolkne, nebo maminka snadněji z nosánku odstraní.

Skutečně si myslím, že se nejedná o "onemocnění rýmou", ale spíše jde o ucpaný nosánek hlenem, který zaschne, proto jsou výše uvedené rady. Pro dětinky můžeme použít i hypertonický roztok mořské soli - Humex spray - s kojeneckým nástavcem - denně dvakrát vstřik do nosánku. Myslím, že pouze Oscilo Vám pomůže, jiná homeopatika bych nedoporučovala. Hezké dny.

MUDr. Věra Budková

Související dotazy
Nepromeškejte chvíli, kdy chce dítě jíst samo. Litovali byste!
První pomoc při píchnutí vosou nebo včelou? Chlazení a antihistaminika
Hrbení může být příznakem Scheuermannovy nemoci! Víme, jak ji poznat
Léto ještě nekončí. Udělejte dětem vynikající domácí zmrzliny, jsou lepší než kupované

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu