Maminka.czPoradna Homeopatie

Jaká homeopatika pro usínání?

25. 4. 2010
Jaká homeopatika pro usínání?

Otázka

dobrý den paní doktorko,

obracím se na Vás s dotazem ohledně usínání..Naší malé byly 11. 4. tři měsíce..už od narození nás trápilo šílené bolení bříška a prdíky, takže jsme chovali, nosili na rukou a vždy vyčerpáním usnula většinou na rukou..po podávání probiotických kapek se to poněkud zlepšilo, ale ještě s tím bojujeme..to není ale ten největší problém..v důsledku toho má malá problémy se spaním, zvláště pak s usínáním..po jídle si hraje, usmívá se, pobrukuje, ale pak je na ní již vidět únava, má malá očička, mne si je a pak začne pofňukávat až to vyvrcholí v srdcervoucí pláč a musím ji doslova přeprat v náručí než usne (v postýlce neusne přes den vůbec)..pak spí strašně lehce, takže ji musím držet, když ji položím je hned vzhůru..dopoledne spí tak maximálně půl hodiny (v náručí)..pak spávala krásně v kočárku..teď už i v kočárku dlouho pláče než se "uřve" a usne..a to ji musíme zavinovat, jinak by neusla vůbec..když je navolno, máve ručičkama, vyhazuje dudlík z pusinky..když ale usne, spí krásně i ve stojícím kočárku třeba 3 hodiny..pak se napapá a opět se vše opakuje, hraní, pak únava, kňourání a šílený pláč a odpoledne nespí víc jak půl hodiny..v 20:00 večer koupeme, pak mlíčko, zavinout a položit do postýlky a chvíli hladíme a usne, vzbudí se asi kolem 2h nají se, pak kolem 5h a pak tak po šesté ráno..v noci to docela s usínáním jde..ale přes den prostě sama neusne a když ji uchováme, tak jen na chviličku..většinou ji vzbudí bolení bříška..existují nějaká homeopatika na usínání a hlubší spánek?..prosím poraďte, jsme již zoufalí..

v těhotenství jsem brala léky na zvýšení fce štítné žlázy (Euthyrox 1,5 tablety denně), porod bez komplikací, malá narozená v 42 týdnu..porodní váha 3550g 49cm , nyní ve 3 měsících 5800g 60cm..částečně kojena do 12 týdnů, nyní umělé mléko

předem děkuji za radu Jana

Odpověď

Dobrý den, maminko,

doporučila bych z homeopatických léků Ambra grisea9ch - vždy pět granulí léku podaného lžičkou - rozpustit v pěti mililitrech převařené kojenecké vody - přes den, před spinkáním /dítě nemůže usnout, i když je hodně unavené, probere se při uložení/.Tento lék podávat 3x5 ganulí denně. Druhým lékem, který můžeme doporučit a eventuelně přidat je Borax9ch - usíná na rukou a budí se při ukládání do postýlky, vadí změna polohy těla.Taktéž 3x5 granulí denně. Místnost na spinkání by měla být pod dvacet stupňů, nerušená zvukem a světlem televize, radia, mluvením.

Vždy pokud možno za standartních podmínek by mělo být ukládání stejné - učíme tzv. "spánkovým rituálům". Tato homeopatika můžete podávat dlouhodobě, pomalu vysazovat při zlepšení stavu. Přeji úspěch.

Ps: ještě k Vašemu opakovanému připomenutí - bohužel jsem závislá na počítači, a na tři dny mi nefungoval modem, musel se vyměnit - omlouvám se za prodlení a doufám, že již technika nezbrzdí další odpovědi.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Žijete spolu, nebo jen vedle sebe? I vztah je potřeba servisovat
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
Ester Geislerová: Seznamka? Použila jsem fotku s těhotenským břichem a čekala!
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová
Mateřská? Navenek se flinkáme, ale potají měníme svět, píše Marie Doležalová
Rodičovská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Introvert bere sílu v samotě. Jak poznáte, že jednoho máte doma?

Horoskopy

Panna Pracovní nálada je hned v pondělí dobrá. Není divu, patříte mezi největší puntičkáře horoskopu a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emanuel, Lara, Manuela

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu