Maminka.czPoradna Homeopatie

Jaká mám použít homeopatika na bolest v krku, když kojím?

10. 3. 2010
Jaká mám použít homeopatika na bolest v krku, když kojím?

Otázka

Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s prosbou o zodpovězení na následujícími dotazy. Jsem maminkou 5měsíčního chlapečka, kterého plně kojím, často mě ale pobolívá v krku (nyní levá mandle) z nachlazení. Kloktám teplou vodu se solí a užívám cucací pastilky Vincentka, řekla bych, že to nějak nepomáhá. Mohu užívat nějaká homeopatika, aniž bych uškodila malému? A jaká by to mohla být?

Dále se dotaz týká mého 5měsíčního syna. Ve čtyřech měsících se mu prořezaly dva zoubky, dost ho natrápily, pěstičkoval, měl plačtivé záchvaty se slzičkami, bez teplot. Začala jsem podávat Chamomilla 9ch teprve třetím dnem, stačí jedna kulička do polévkové lžíce? Myslím, že není takový plačtivý a je klidnější, je to možné? Další věc, která nás trápí již delší dobu, jsou větry. Trpí na ně cca od 3.měsíce, užíváme sirup Lefax bez nějakého zlepšení. Můžeme masírovat, zvedat nožičky, nosit v klokánku, ale bez výraznější změny. Problém máme s vyprazdňováním, bývá tak po třech dnech, stolička je tužší na to, že je plně kojen. Bohužel jsme mu několikrát museli pomoci rourkou, něchtěla bych však, aby se to stalo zvyklostí. Prosím, poraďte, bylo by možné ještě užívat nějaká homeopatika na bříško? Nebo si myslíte, že tužší stolice je příčinou prořezáváním zoubků? Přesto ty větříky nám kazí dobrý den.

Moc Vám děkuji za Vaše rady,

s pozdravem JANNYCKA.

Odpověď

Dobrý den, maminko.

Na Vaše bolení v krku zkuste Lachesis 9ch 4x5 granulí denně po dobu čtyř dnů, laktobacilus acidophilus 1 tbl denně, prietznitz na krk, cucat tantum verdae tbl. Na zoubky chlapečkovi doporučuji Chamomilla 30 ch a Belladona 9ch - oba léky po deseti granulích naředit ráno do padesáti mililitrů vody a podávat společně rozředěné vždy jednu lžičku po hodině přes den. Pro větříky radím china9ch po deseti granulích rozředit do padesáti mililitrů vody a podávat po lžičce třeba každou hodinu. K "zoubkům" patří spíše řídké stolice - několikrát denně, nepatří k nim zácpa. A důležitý fakt je ten, že při plném kojení nemusí mít dítě stoličku až třeba šest dní, nepoužívejte rourku, je dobré toto vědět. Nejdéle nemělo dítě stoličku až šestnáct dní v mé praxi. Pokud se nabídka rovná poptávce - s kojením - tak o stoličku nemusíte mít v případě "měkkého" bříška strach. Přeju zlepšení na všech úrovních. Hezké jaro.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!
Co cítí děti, když se vztekají? Naučte je mít emoce pod kontrolou
Co všechno byste měla vyzkoušet, než se rozhodnete pro umělé oplodnění?
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka

Horoskopy

Váhy Bude se vám zdát, že se s oslavami teď v létě roztrhl pytel. Berte to s klidem. Ostatně nemusíte být…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Magdalena, Magdaléna, MagdaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu