Maminka.czPoradna Homeopatie

Jaké homeopatikum na časté záněty středního ucha?

3. 6. 2010
Jaké homeopatikum na časté záněty středního ucha?

Otázka

Hezký den paní doktorko, chtěla bych vás poprosit o 2 rady. Mám 15ti měsíční holčičku, která trpí na opakované záněty středního ucha. Již 2x jsme léčili ATB a 1x jsme rozkapali Otipaxem. Vždy je to s průběhem nějakého nachlazení HCD - rýma, kašel. Většinou dostane i teplotu, v noci špatně spí, celkově je rozmrzelá, chce se nosit a je plačtivá.Celkově je citlivější a hodně fixovaná na mě. Na ouško si začne sahat nebo si ho jakoby tře o ramínko. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá při prvních příznacích použít nějaké homeopaikum, které by nás zachránilo od ATB? A druhý dotaz se týká mé starší dcery (4 roky): ve školce se jim nyní vyskytly neštovice a myslím, že neminou ani nás :-) , dá se pomocí homeopatik zvládnout jejich průběh trochu lépe? Děkuji moc za rady, Gábina

Odpověď

Dobrý den, maminko,

pro malou patnáctiměsíční holčičku bych při nočním neklidu, tření ouška, katarální rýmy a podezření na onemocnění ouška doporučila vždy připravit do padesáti ml převařené kojenecké vody lék Belladona9ch, Arsenicum album9ch a Ferrum phosphoricum9ch - po pěti granulích od každého - nechat rozpustit a při potížích podávat lžičku každých pět minut až do zlepšení stavu - třeba do doby, než dítě znovu usne. Mám dobrou zkušenost, že takto zastavíme zánět.

Druhý dotaz - neštovice - podávejte při prvních eflorescencích lék Rhus toxicodendron9ch a Mezereum9ch - taktéž rozpustit po deseti granulích od každého léku do sto mililitrů převařené kojenecké vody - vždy ráno na celý den připravit - a po lžičkách podávat třeba každou hodinu. Používat po dobu mokvavých puchýřků, třeba pět - sedm dní.

Díky homeopaticům zabráníme jizvám po výsevu. Držím palce a přeji hezké dny s homeopatickou prevencí.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Děti nechtějí k prarodičům. Jsou moc přísní, stěžují si!
Máte tolik cuket, že nevíte, co s nimi? Zkuste naše skvělé recepty
Kdo pohlídá moje dítě? Na co dávat pozor, když hledáte chůvu!
Snědl neznámé bobule, léky, čistidla?  Víme, co dělat při otravě

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu