Maminka.czTěhotenská poradna

Jaké papíry je třeba vyřídit před porodem, když jsem bez partnera?

22. 6. 2010
Jaké papíry je třeba vyřídit před porodem, když jsem bez partnera?

Otázka

Dobrý den.Mám dotaz jsem v 7 měsíci a teď posledních 14 mám bolesti v podbříšku a nevím co to je? Jestli je to normální? Moje paní doktorka není výřečná a tak odpověď hledám jinde.A druhá otázka je jaké papíry před porodem si mám oběhat?Jsem na miminko sama a otec nemá o nás zájem jen chce platit alimenty. A ještě se rozhoduje jestli se zapsat do rodného listu nebo ne.Poradíte mi? Děkuju Lucka

Odpověď

Dobrý den Lucko, děkuji Vám za dotaz. Pokud Vám paní doktorka neříkala, že se otevírají díky bolestem v podbřišku porodní cesty, tak se pravděpodobně o nic závažného nejedná, jen pokud cítíte bolesti v podbřišku, tak přerušte fyzickou námahu a odpočiňte si.

Co se týká papírů, které je nutné vyplnit a zařídit. Pokud jste svobodná a chcete (a to nejen vy), aby se Vaše dítě jmenovalo po otci, tak musíte jít společně s otcem dítěte na matriku kdekoliv, nemusí to být v místě bydliště, Pokud váháte, zda uvést otce do rodného listu, tak si myslím, že s tím je možné počkat až po porodu, kdy Vás navštíví v porodnici matrikářka a s tou se domluvíte. Jinak se dává ještě podepsat souhlas se jménem dítěte, který by měl být podepsaný oběma rodiči, nicméně záleží na Vašich vztazích, pokud nebude otec uveden v rodném listě, jeho podpis si myslím, že není potřeba.

Lucka

Lucie Marková


Témata: Těhotenská poradna

Související dotazy
Dílnička: Vyrobte si bylinkový kornoutek do květináče
Nejlepší start pro kojení? Nebojte se miminko budit
Nesestouplá varlátka: Problém, který se nevyplácí podceňovat
Tenhle táta vytváří bláznivé fotky svých dětí. Kam na ty nápady chodí?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu