Maminka.czPediatrie (poradna)

Je vhodné podávat miminku další tekutiny kromě kojení? Případně kolik a jaké?

19. 5. 2010
Je vhodné podávat miminku další tekutiny kromě kojení? Případně kolik a jaké?

Otázka

Dobrý den pane doktore, chci se zeptat, zda-li mám svému synovi 7 měsíců podávat nějaké tekutiny a popř. jaké množství. Doposud kojím, v poledne podávám masozeleninový příkrm, navečer kaši, dopoledne začínáme zkoušet ovoce. Snažila jsem se mému synovi podávat dětský čaj (neslazený, nechci, aby si zvykl na sladké tekutiny), ale odmítá ho jak ze savičky, z hrníčku, dokonce ani po lžičkách se mi moc nedaří do něj něco dostat. Přitom mám pocit, že má žízeň, po obědě se vždy dere k prsu. V noci se někdy budí, jindy zase ne.

Měla bych ještě jeden dotaz, doufám, že mě neodsoudíte. Dětská lékařka nám doporučila zavádět večerní instantní kaše. Na její doporučení jsem s těmito začala, ale malý mi pokaždé vše vyzvracel - nebylo to jen odříhnutí nebo odblinknutí. Na radu mé maminky jsem zkusila malému uvařit kaši z nařaděného domácího kravského mléka a vše je v pohodě. Mohu v tomto pokračovat? Pozn.: Já i mí sourozenci jsme na kravském mléku vyrostli a nikdo z nás není na nic alergický ani nemáme žádné zdravotní problémy. Popř. jaký máte názor na podávání mléka kozího? Děkuji za odpověď. Marie.

Odpověď

Dopřejte svému dítěti na zapití ještě vaše mléko a nude určitě spokojen. nezkoušejte žádné čaje. Dítě by mělo pít navíc jen vodu. jestliže zvlád kaši z kravského mléka převeřeného tak se nic neděje. Můžete pokračovat.Kozí mléko nedoporučuji. nesmíte se ale kochar nadějí, že dítě netareaguje na kravské mléko nějak alergicky později.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Dojemný příběh: Týraný pes se bojí všech kromě malého chlapce
Bolest zad v těhotenství? Tyhle rady vám konečně pomohou!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu