Maminka.czLaktační poradenství

Kojení a dokrmování Nutrilonem

13. 12. 2010
Kojení a dokrmování Nutrilonem

Otázka

Dobrý den Lucko, mám prosbu ohledně kojení. Mám dvouměsíční holčičku. Kojím, ale od jejího druhého týdne dokrmuji ještě Nutrilonem, protože ubývala na váze a dle dětské doktorky jí mé mléko nestačí, protože není výživné. Až doteď to šlo krásně. 6x až 7x denně jsem kojila plus jsem dávala Nutrilon, ale pouze dvakrát denně po kojení. Krásně přibírala, stačilo jí to. Ale poslední týden je to jiné. Nejdříve to začalo tak, že když dostala jen to prso, stále potom řvala. Tak jsem začala dávat Nutrilon po každém kojení, vždycky v množství podle toho, kolik si vytáhla z prsu. Nikdy si teda moc nevytáhla, tak 60 ml, což na začátku stačilo, ale teď už ne. A teď si taky vytáhne pouze 20 - 40 ml, vyjímečně 60 - 80 ml, ale hlavně, začala se mi od prsu odtrhávat a hrozně vztekat. Chvíli to ještě zkouším, nechci to kojení vzdát, ale opravdu pak moc řve, tak jí dám tu flašku, po které se přímo vrhne a poté je klidná. Myslíte si, že mi dochází mléko (rodila jsem císařským řezem, prsa se mi vůbec nenalila, nevím, zda to má na to vliv) nebo si malá zvykla na tu flašku a prso odmítá? A co mám tedy dělat dál? Děkuji za odpověď a přeju hezký večer. Lucka

Odpověď

Dobrý den Lucko, děkuji Vám za dotaz. Pravděpodobně se jednáo nedostatek MM. Zkusila bych se zaměřit na podporu tvorby mléka. Každé kojení přikládejte k oběma prsům, kupte si homeopatika Ricinus communis, to přikládání je nejdůležitější v noci, tvoří se mléka nejvíce. Potom je důležitá psychika. Ikdyž byste kojila jen v n oci nebo 2 x denně, tak to má smysl. Takže žádné nervy, kojení půjde, vše hoďte za hlavu, víte, že Nutrilon máte vždy při ruce, když bude potřeba, takže nevidím problém, abyste se zase nedostala zpátky k tomu, aby kojení převýšilo Nutrilon.

V tomto období je pravděpodobně Vaše dcera v růstovém spurtu, takže má větší náíroky na množství mléka, ale to vůbec nevadí, když tvorbu takto podpoříme, tak 2-3 dny trvá než se tvorba zvýší.

Držím palce!!!

Lucka

Lucie Marková

Témata: Laktační poradenství

Mohlo by vás zajímat
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Rodičovská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Co skutečně cítí miminko v děloze? Doteky, pohyby, ale i stres či radost
Jak naučit dítě spát celou noc

Horoskopy

Blíženci Pokud jste si s miláčkem v poslední době zrovna moc nerozuměli, je na čase všechno napravit. V první…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Otmar, Otomar, DaisyRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu