Maminka.czPediatrie (poradna)

Kojení, UM

17. 3. 2011
Kojení, UM

Otázka

Dobrý den,

dcera má 10 měsíců, rozhodla jsem se postupně přestat kojit (velmi mne to vyčerpává), ráda bych během dvou měsíců přestala kojit úplně. Nyní kojím 1-2x v noci, a 2-3x přes den. Příkrmy jí dobře (ovoce, zelenina, jogurt, rohlík, kaše, maso). Jako první chci odbourat noční kojení, proto se chci zeptat, jak dlouho v noci vydrží bez jídla. Chtěla bych ranní kojení nahradit rovnou snídaní, ale nejsem se jistá, zda nebude mít už dřív hlad. Nyní chodí spát cca v 7 a budí se většinou jednou, kolem 4, kdy kojím. Poté vstáváme mezi 6-7. Stačí snídaně až kolem té 7?

Je nutné podávat UM? Nyní jí denně jogurt. Co můžu dál přidat do jídelníčku, až budu omezovat denní kojení? Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď na něj.

Dotaz:

Dobrý den,prosím o radu.Pane doktore,musím přestat(ze zdravotních důvodů) kojit syna 9m :'( Jaký je Váš názor na odstavení ze dne na den nebo postupné odstavování? :-\ Všude se názory různí.Může zanechat na dítěti okamžité odstavení trauma?-syn v noci několikrát vyžaduje kojení a pokud odmítnu,je schopen plakat i několik hodin,čaj si nevezme a dudlíka od narození odmítá =-O S UM není problém,klidně si ji vezme.Jaký by měl mít denní příjem mléka?Děkuji za odpověď :-)

Odpověď:

Nemám rád odstavení dítěte ze dne na den.,Doporučuji každý den vynechat 1 dávku kojení. Ale u vás by to neměl být problém, protože v 9. měsíci jistě již jen nekojíte, takže denní příděl mléka by se měl pohybovat mezi 400 - 500ml.

redakce


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Hledáte zdravý olej? Vyzkoušejte kanolový
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty
Zítra si nenechte ujít festival Restart s Dietou. Můžete vyhrát i kávovar
Na příznaky chřipky neplatí jen klid a nohy v teple

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu