Maminka.czPediatrie (poradna)

Krmit nebo nechat jíst samotného

4. 2. 2011
Krmit nebo nechat jíst samotného

Otázka

Dobrý den, byl byste tak hodný a poradil mi? Mám též problémy s krmením svého 9.měsíčního syna. Kdykoliv se přiblížím se lžičkou, tak otočí hlavu a zavře pusu. Tady v poradně jsem si přečetla vaši radu: každý den ve stejných časech - ukončit hru, umýt ruce, připravit stoleček k jídlu a jíst s dítětem. Nabídnout jednou jídlo, podruhé a pokud neraguje, dát napít a od stolu. Zjistila jsem však, že by rád jedl sám. Lžičkou se do pusy tak nějak trefi nebo si namačí chléb v kaši a ten pak cucá, též si strká prsty s jídlem do pusy, bohužel když se přiblížím se lžičkou, když jí sám, tak opět pusu zavře a odvrátí hlavu.

Jídlo dostává 5x denně. UM mu moc nechutná, většinou za celý den vypije okolo 200 - 300ml, a to musí ještě spát. Víc než 100ml najednou nevypije. Ale na to, že jí tak málo, je celkem aktivní. Narodil se 25.4.2010, porod musel být vyvolán (10 dní po termínu).

PV3890g, 55cm, ve 3.měsíci 5170g, 62cm a v 8.měsíci 7,9kg a 75cm.

Pokud jí "normálně"(zábava hračkami) tak přibere okolo 100g za týden, pokud jídlo odmítá, tak velice rychle hubne za týden klidně i 200g.

Zajímalo by mě, jestli ho mám nechat, ať se krmí sám i přesto, že toho moc nesní, nebo bych měla následovat vaši radu a doufat, že se to někdy zlomí a nechá se krmit.

Děkuji za odpověď.

Marketa

Odpověď

Budete to muset kombinovat. Platí ten rituál stejného času, místa atd a necháte ho jíst samotného, ale současně ho budete i krmit. Kupte mu takovou lžičku, která je zahnutá jako hokejka. Tou se lépe trefí / někdy!/ do pusinky, a bude mít pocit, že jí sám. Začal brzo. Obvykle to chtějí děti až po roce. Asi bude čipera.

Petr Karger


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Tenhle táta vytváří bláznivé fotky svých dětí. Kam na ty nápady chodí?
Nesestouplá varlátka: Problém, který se nevyplácí podceňovat
Netrestejte! Podporujte vnitřní motivaci
Přirozený porod: Rodičky nechtějí být pacientky, ale ženy, jimž se naslouchá...

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu