Maminka.czPediatrie (poradna)

Kupovat hotové jídlo/vařit

6. 5. 2011
Kupovat hotové jídlo/vařit

Otázka

Dobrý den pane doktore, zajímal by mne Váš názor na kupování hotových příkrmů/vaření pro malé děti. Naše malá má 7,5M. Byla plně kojená do 5,5M pak 2 týdny na UM a poté postupné zavedení příkrmů. Příkrmy kupuji v lékárně zn. Hami. Chtěla jsem se jen zeptat,jsem ve sporu hodně maminek, kdy každá maminka radí - vařit - je to levnější a poslouchám takové názory,jako " přece nebudeš dávat dítěti konzervy" . Mě naše dětská doktorka říkala,že příkrmy jsou dokonce kvalitnější jak vaření doma. Víte, odmítám kupovat zeleninu v marketech, protože mrkev za 7,9kč není mrkev,že. Musela bych kupovat BIO zeleninu,ale protože je město ode mě vzdálení cca 18km,tak nemohu dojíždět každý druhý den do města pro čerstvou BIO zeleninu a ovoce. Samozřejmě,teď bude léto,tak bych chtěla dávat malé zeleninku z naší zahrádky. Chtěla jsem se jen zeptat,jaký máte na to názor vy? V těch skleničkách je "prý" vše hlídané a kvalitní. Slyšela jsem také, že dětem do 1roka by se měli dávat dost kvalitní věci. Malá mívá silnější atopický ekzém a na všechny postupné zavádění jídla jsem byla opatrná. Zatím se mi neosypala ani z jedné skleničky :-) ,ale jak jsem ji jen sklusila dát rozmačkaný banán,tak mi ho vyzvracela.-banány...zas chemie...dovezené do Evropy a pak ozařované na "žlutou" barvu.

Prosím, pane doktore, je lepší vařit nebo kupovat skleničky hotové??? Co je pro to dítě nejlepší? :-\

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď na něj.

Dotaz:

Dobry den pane doktore,

malá má 7 měsíců a máme plně zaběhnuté příkrmy - Oběd zelenina kombinovaná s rýží nebo bramborem a masem a svačinka trochu ovoce doplněné mlíčkem. Jí perfektně všechnu moěnou zeleninu i ovoce co jsem zatím zkoušela.

Chtěla bych se zeptat do kdy je třeba ovoce a zeleninu převařovat (zatím vše připravuji v páře) a jestli jsou nějaké vyjímky.

Moc děkuji

Odpověď:

určitě převařovat nemusíte. Ale doporučuji kupovat hotové výrobky, kde máte záruku čistoty a složení.

redakce


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty
Zítra si nenechte ujít festival Restart s Dietou. Můžete vyhrát i kávovar
Na příznaky chřipky neplatí jen klid a nohy v teple
Naučte děti relaxovat. Meditace je zdravý nástroj v nezdravé době

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu