Maminka.czPediatrie (poradna)

Lehátka pro kojence

1. 2. 2011
Lehátka pro kojence

Otázka

Dobrý den,

mám dotaz k lehátkům pro kojence - budu rovnou konkrétní, momentálně mám lehátko/sedátko Brevi Baby Rocker co.99, jež nelze upravit do vysloveně rovné polohy, pokud by pomohl odkaz, pak tedy: http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.php?IDZ=2083

a jelikož naše 2-měsíční miminko v něm opravdu rádo odpočívá i usíná a po přenesení do postýlky se často budí, tak se obávám, abych ho nenechávala v něm trávit času přespříliš.Slyšela jsem, že názory odborníků zní nechávat dítě v tomto věku v lehátku max.2h denně, je to pravda?Naše dítě v něm tráví až 3 x tolik času.Pro jistotu jsem pořídila i druhou postýlku do obývacího pokoje, ale v ní není tolik spokojené.

Změní se něco, pořídím-li lehátko více ergonomického typu, jako je např.Lasco od Babypoint, viz.http://zidlicky-a-lehacky.heureka.cz/babypoint-lasco-cervena-lehacka/ ? (také viz.JPG příloha)

Kolik hodin denně bych v něm pak miminko směla nechat trávit, opravdu nerada bych mu přivodila nějaké psychomotorické problémy či mu tímto křivila páteř apod.

Předem děkuji za Vaši reakci.

Naďulka

Odpověď

Já jsem v této otázce značně konzervativní a mám za to, že by dítě do 3. měsíce melo být v postýlce s rovnou podložkou. Vše ostatní je sice dítěti sympatické, ale ne příliš vhodné. Kloním se k názoru, že tato lehátka jen v krajní nutnosti.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)


Související dotazy
Vévodkyně Kate chce údajně třetího potomka porodit doma
Musíte je ochutnat! Tyto teplé saláty vám zpříjemní den
Těhotenská cukrovka. Víte, jaké jsou hodnoty a co vás při její diagnóze čeká?
Dopřejte si v zimě domácí bylinkové lázně. Víme, jak na to

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu