Maminka.czPediatrie (poradna)

Má mé dítě dostatečnou slovní zásobu?

7. 1. 2011
Má mé dítě dostatečnou slovní zásobu?

Otázka

Dobý den pane doktore,

chtěla jsem Vám moc poděkovat za všechny rady,které maminkám udílíte a které i mi mnohokráte pomohly,a také Vám popřát hodně štěstí a zdraví v tom dalším roce. ;-)

A taky bych měla dotazy:

1, Syn (11 měsíců) je velmi šikovné a čiperné dítě,ale nevím zda mluví dostatečně.Říká mámá,bábá,občas ham a občas kuk.(nemám ale pocit že by to říkal v nějaké spojitosti,jen ty slova prostě vyslovuje,hlavně když je řeknu já)

Ale další slovíčka se né a né učit. Slyšet slyší myslím dobře,protože na zavolání reaguje a když s ním blbnu a dělám různé hrdelní zvuky,tak se je bez problémů (někdy až moc rychle) naučí a používá je.A taky kdykoliv se zeptám jak dělá pračka,ukáže mi to a zavrčí,když se zeptám jak dělají hodiny,ukáže mi na ně a začne se kolíbat do stran (dělá tik,tak),ale nic neřekne.Nevím jestli je to tak v pořádku.Ani zvuky zvířátek nechce říkat,na ty dokonce nechce ani ukazovat pokud nejsou živá.Máme doma psa a na toho něco jako haf (ovšem zase spíše hrdelní zvuk) dělá.Jinak je velice spokojené,hravé a hlavně věčně usměvavé dítko.

Mám si s jeho mluvou dělat starosti,nebo je to v pořádku a on až bude chtít,tak se rozmluví sám??

2, máme mezi dveřma posílovací tyč a starší syn na ni občas cvičí a ten menší (11 měsíční) ho vidí a zvedá ručky,že to chce taky dělat.Syn ho párkrát nazvedl,že se jen chytí a zase pustí,ale on se začal přitahovat a vlastně posilovat.Přitáhl se sám už 3x,samozřejmně jsme ho lehce přizvedávali,aby nezvedal celou svou váhu,ale i tak jsme byli v šoku.Chci se zeptat,zda může takhle cvičit,když ho to baví (samozřejmně jen občas) a zda mu to nemůže nějak ublížit.

3, a poslední dotaz.Zajímalo by mě jak dlouho může být 11 měsíční dítko ve vaně.Někdy je tam totiž i 15 minut a hraje si a je z vody hrozně nadšený,tak je milíto ho vytahovat.Samozřejmě hlídám teplotu vody,aby mu nebyla zima. Děkuji

Děkuji

Odpověď

Mluví dost a až to rozjede tak vás bude brnět hlava. nedělejte si žádné szarosti. některé dítě začne mluvit až po 2. roce.. 2/ Posilujte, když ho to baví, ale jen krátce a 1-2x denně max. 3/ 15 minut tam může být, ale musí být teplo i v místnosti. Potom rychle osušit a hlavně namazat kůži, která se vodou paradoxně vysušuje.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)

Mohlo by vás zajímat
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Chytrý po tátovi? Omyl. Inteligenci děti dědí od matek, tvrdí vědci
Šikanu dcery zavinila třídní učitelka! Vyhlašovala koktu týdne a podobně
Jste nechutná, řekla kojící ženě cestující v letadle. Pak vznikly tyto fotky

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu