Maminka.czPediatrie (poradna)

Mají bačkůrky vliv na vývoj nohy?

3. 1. 2011
Mají bačkůrky vliv na vývoj nohy?

Otázka

Dobrý den pane doktore, můj dotaz směřuje k otázce, zda ano či ne první bačkůrky na domází chození. Mému synovi je 10,5 měsíce a chodí s naší pomocí, sám pouze pomalu okolo nábytku. Připadá mi, že se bojí sám, jelikož mu to ukloune i v protiskluzové ponožce, nehledě na to, že máme v částech bytu i dlažbu. Jaký je Váš názor, ohledně vlivu bačkůrky na nožičku, může to být negativní dopad, nebo je lépe mít nožku přeci jen zpevněnou???

děkuji moc za odpověď, myslím, že to trápí plno maminek :-)¨

Helena

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď na něj.

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.Náš chlapeček, narozen na konci ledna 2010, sedí bočním sedem, leze po kolínkách, staví se u nábytku a obchází nábytek.Bohužel sám nesedí.Je to pro jeho vývoj nebezpečné?Předesílám, že ho v chození nijak nepodporuji, naopak se ho snažím vracet zpátky na kolínka a zabavovat ho nějakou hrou.Není to ale nic platné, hned se zase začne o mě stavět a obcházet mě.S tímto souvisí ještě jeden dotaz.Kdy je ta správná doba pořídit dítěti první botičky a bačkůrky?Názory se liší.Děkuji a omlouvám se, pokud se zde již někdo na něco podobného ptal.

Odpověď: Snažte se pokud možno, nedávat mu šanci na vstávání. Když šplhá povás, jděte k němu dolů na 4. Samozřejmě, nemůžeme mu podrážet nohy, ale nebudeme ho v chození podporovat. Do samostatného sezení se právě nejpépe dostane z lezení po 4. Takže nepodporovat stání, ale chyba velká to není. Pevné boitičky s pevným opatkem a vytvarovanou klenbou dávejte až v okamžiku, kdy dítě p ř e v á ž n ě chodí. Zatím jen měkké capáčky s " protiskluzovými " terčíky.

redakce

Témata: Pediatrie (poradna)

Mohlo by vás zajímat
Nemusíte stihnout všechno. Trendem poslední doby je pomalé rodičovství
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Chytrý po tátovi? Omyl. Inteligenci děti dědí od matek, tvrdí vědci

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu