Maminka.czLaktační poradenství

Mám nedostatek mléka?

11. 11. 2010
Mám nedostatek mléka?

Otázka

Dobrý den,mám na Vás prosbu co dělat,2měsíční mimčo kojím s kloboučkama neboť mám vpáčené bradavky, při každém kojení z obou prsů z každého 20 minut, někdy mi trvá kojení i hodinu,asi je to dlouho, mě to nebaví, mimčo určitě taky ne,od levého prsa se mi po chvíli začne kroutit,odtrhne se,znovu ho přiložím,odtrhne se a začne plakat,je to známka nedostatku mléka??Zkoušela jsem i odsávat,za 15min. sem odstříkala 10 ml stěží,již týden jí dávám jako dokrm nutrilon,nýbrž nevypije tolik kolik by měla.Kojím zhruba po 3 hod jak si řekne a v noci jí nebudím vydrží i 7 hod.Nemá to vliv na tvorbu mléka??Chtěla bych plně kojit,jde s tím něco udělat??

Ještě jeden dotaz,dítě často blinká,je to z přepapání,když je krmeno z obou prsů při 1 kojení,nemělo by se kojit z jednoho prsa,při dalším kojení z druhého??Jak dlouho bych měla kojit při jednom kojení? Díky

Petra H.

Odpověď

Dobrý den Petro, děkuji Vám za dotaz. Pokud máte pocit, že máte málo mléka, tak ta noční pauza je trochu problém. Nemusíte miminko v noci přiložit k prsu, ale stačí jen prsy lehce odstříkat, a to před tím než jdete spát. Tím by se měla tvorba mléka zvýšit. V případě, že mléka budete mít dostatek. tak je možné kojit pouze z jednoho prsa. Jinak blinkání může souvste s přejídáním, ale nemusí. O tom se poraďte ještě s pediatrem. Jinak délka kojení je individuální,nechte miminko u prsu do té doby, dokud efetkivně saje.

Lucka

Lucie Marková

Témata: Laktační poradenství
Související dotazy
5 čajů, které mohou pít i ti nejmenší
Podzimní tvoření: Vytvořte si s dětmi tato roztomilá zvířátka z kaštanů
Halloweenské dobroty, které ocení nejen děti
Špatné počasí? Nevadí! Vezměte do ruky knihu a užívejte si domácí pohodu

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu