Maminka.czAstroporadna

Mám strach, jestli zvládneme druhé těhotenství

24. 2. 2010
Mám strach, jestli zvládneme druhé těhotenství

Otázka

Dobrý den paní Radomilo,koncem loňského roku jsme měli s manželem menší krizi,kterou jsme ustáli a domluvili pravidla co a jak.V dubnu l.roku jsem vysadila antikoncepci, manžel si přál 2 děcko (neříkám,že já ne),ale asi ta touha u mě nebyla tak velká jako u manžela.Včera jsem dle těh.testu zjistila,že jsem těhotná a nyní mám trošku strach z toho, jak vše zvládneme.Už nejsem nejmladší, máme dost fin.závazků a bojím se,že když zůstanu na mateřský,že to finančně neutáhneme.Proto mám prosbu,zda vidíte něco v kartách, co by napovídalo tomu, jak bude, zda děcko a zůstat doma nebo děcko a chodit do zaměstnání? Jsem zoufalá a to jsem teprve na začátku těhu. Já naroz.13.2.1972,manžel 21.1.1967. Děkuji a přeji moc hezký den, Katka.

Odpověď

Vážená paní Katko,

asi si neuvědomujete, do jak závažného rozporu sama se sebou jste se vysazením antikoncepce sama dostala. Navíc vaše touha po miminku je zatím minimální, to je neoddiskutovatelné. Přesto se mu zatím daří dobře! Jestli to tak zůstane, záleží na vás, vašem postoji k němu, vaší schopnosti jej opravdu v těle, srdci i mysli přijmout jako DAR kterým JE! ?! Nepřejímejte už názory a představy okolí (včetně manžela), co je "správný" život. Přemýšlejte, ptejte se partnera na jeho představy a sny o společné budoucnosti. Pak sama, bez mojí rady přijdete na to, že prioritou (krom finančního zázemí), je oboustranná a upřímná láska partnerů- budoucích rodičů, v rodině do níž plánujete přivést děťátko. Od toho jste vy rodiče, abyste svojí prací finanční zázemí pro harmonický vývoj dítěte zajistili! V tom vám ani já ani karty nepomohou, toto je na vaší svobodné vůli.

Já vám s tím mohu poradit, pomoci. Ale pouze za podmínky vaší aktivní spoluúčasti a iniciativy. Proto pro podrobnější výklad doporučuji konzultaci po telefonu. Je zde spousta záležitostí, které si nedovolím vepsat do těchto řádků. Protože jsou to informace pouze pro vás... Zavolejte mi na tel.: 906 70 10 10 a netrapte se, máte právo i povinnost rozhodovat sama o svém životě a svém štěstí. Pak budou šťastní i členové vaší rodiny!

S pozdravem Vaše kartářka Radomila

Radomila

Témata: Astroporadna

Související dotazy
Co všechno byste měla vyzkoušet, než se rozhodnete pro umělé oplodnění?
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka
To je gesto! Dívka našetřila peníze, aby si chudí mohli vyprat oblečení
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu