Maminka.czSpeciální pedagogika (poradna)

Mamánkovské chování

4. 3. 2010
Mamánkovské chování

Otázka

Dobrý den,mám 19měsíční dceru která po půli roce začala mít mamánkovské chování které se ještě dalo ustát,ale nyní je to hrůza.Dám pár příkladů:

Chodíme na baby plavání kde s ní chodí stejně staré děti je nás tam asi 8dětí +jejich rodiče.Všechny děti nemají žádný problém spolupracovat s naší instruktorkou jen naše Eliška ta na sebe nenechá šáhnout a tak všechno co ostatní děti dělají s instruktorkou, musíme dělat sami.Je tam jeden pán a ten když na ní promluví tak začne řvát jak blázen.

S Eliškou trávím hodně času,ale není problém když jí dáme na hlídání k babičce a dědovi.Tam je spokojená a vydrží tam klidně 3 hodiny a ani si nevzpomene,ale když chce jít s ní babička ven a přijde si k nám domů pro Elišku,tak nastane hrozný řev a hysterie,začne se prohybat a vztekat,ale babička jí popadne a venku ji něčím zabaví a když se zabouchnou vrátka tak se Eliška směje a vše je ok.

Chtěla jsem se zeptat co se s tím dá dělat,protože mám problém třeba u doktorky tam se nenechá poslechnout,změřit,zvážit prostě nic.Na kladensku není žádné dětské centrum a tak chodíme na hřiště a byli jsme na maškarním,ale tam se jí nikdo nevšímá a tak je vpohodě.Nevím jestli děláme nějakou chybu.Taky nechápu proč jsou jiné děti v pohodě a jiné ne.Také se chci zeptat kdy toto období skončí.Já vím že bych měla být ráda,protože nastane doba kdy mě nebude chtít mít za zády,ale čeho je moc.......

Předem děkuji za odpověd.Kindlová Petra

Odpověď

Dobrý den , každé dítě je jiné. Její závislost na vás je taková, že v danou chvíli, když není s vámi, se dokáže přeorientovat na druhou osobu(babičku) a normálně fungovat. Nepíšete jak to má Eliška s tatínkem. Zkuste jí postupně otužovat.Na příští hodině plavání řekněte Elišce jak se vám líbí, že děti pracují s instruktorkou a že by určitě plno věcí zvládla taky. Vy ale o tom musíte být přesvědčená. Nenechte se manipulovat do toho co chce ona. Pochvalte jí za každou věc, co zvládne bez vás. Nástupem do školky by se její závislost přinejmenším měla zmírnit. Zdraví LB

Ludmila Burdová

Témata: Speciální pedagogika (poradna)

Související dotazy
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad
Hlasujte pro Maminku roku a vyhrajte sonický kartáček a další ceny
Jak vychovat samostatné dítě? Začněte usínáním bez rodičů
Andrea (29): Třikrát jsem potratila. Manžel už se o dítě snažit nechce

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu