Maminka.czPoradna Homeopatie

Menstruace a kojení

18. 2. 2010
Menstruace a kojení

Otázka

Dobrý večer, paní doktorko,

měla bych ještě jeden dotaz, týkající se tentokrát mé osoby.

V dubnu loňského roku jsem porodila zdravou holčičku - porod bez komplikací, záhlavím, 49cm, 3500g, byla však vyvolán zavedením čípku 10 dní po termínu. Jinak vše bez problému. V červnu mi gynekolog předepsal jako vhodnou antikoncepci při kojení injekci podávanou 1x za 3 měsíce. Hned po aplikaci první injedkce jsem po týdnu začala krvácet, slabé špinění trvalo asi 3 týdny. Další měsíc jsem nekrvácela a třetí měsíc se opakovalo to samé jako první. Další injekci jsem si tedy píchnout nenechala a rozhodli jsme se pro kondom. V lednu 2010 (konkrétně 4. ledna) jsem začala znovu krvácet - týden jsem krvácela, pak týden pauza, pak opět spíše špinění, která však trvá dodnes (více než měsíc).

Stále kojím, se synem jsem žádné podobné problémy s menstruací po porodu neměla (normální pravidelná menstruace nastoupila sama po 8 měsících, když jsem současně přestala kojit). Může to mít souvislost s podanou injekcí? Jsem drobnější postavy (160cm, 46 kilo), ale s menstruací ani s otěhotněním jsem problémy nikdy neměla. Je mi 31 let a rádi bychom ještě jedno miminko.

Je možné podat nějaký vhodný homeopatický lék, aby se menstruace upravila?

Děkuji za odpověď

Bára

Odpověď

Milá Barunko,

ach, je mi to líto, jak jednoduše gynekologové nabízejí antikoncepci!

Nejen před otěhotněním, ale naprosto nevhodně při kojení. Samozřejmě, že nynější krvácení s tím souvisí. Víte, radíme vysadit zcela antikoncepci nejméně tři roky před plánovaným početím. Takže pro kondom jste se rozhodli zásadně dobře. Holčička mlékem dostává hormony z injekce antikoncepce, a Váš hormonální cyklus je rozhozen. Bude trvat nejméně tři měsíce, pokud se podaří věci normalizovat. Doporučuji Phosphorus9ch 2x5granulí denně, Thuya occidentalis9ch 5 granulí večer třikrát týdně. Tyto léky nejméně měsíc, po té se uvidí. Určitě doporučuji též gynekologické vyšetření. Tak je mi líto, že jsem Vás zarmoutila, ale doufejme, že se to vše zlepší, upraví. Držím palce.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Chlapi nepláčou. Když ale otcové vdávají dcery, slzy neudrží
Narození miminka může být šok! Jak vztah mezi vámi nastartovat?
Kojenci, kteří dostávají co nejdříve pevnou stravu, lépe spí, ukázal průzkum
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu