Maminka.czPoradna Homeopatie

Močové cesty, zánět nosohltanu a homeopatie

4. 1. 2011
Močové cesty, zánět nosohltanu a homeopatie

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

nejprve bych Vám ráda popřála do Nového roku vše nej, hodně radosti a štěstí.

Chtěla bych Vám i poděkovat za možnost znovu se Vám ozvat, jak jsme na tom.Moje tříletá dcera měla nejdřív zánět nosohltanu a pak se přidal zánět močových cest.Obojí jsme spolu konzultovali.

Zánět močovek začal na začátku prosince, dcera dostala Sumetrolin a tím se jí vyléčil zánět nosohltanu, ale kontrolní moč po týdenní léčbě nebyla úplně vpořádku,počkali jsme dalších pět dní a výsledky byly ještě horší, takže jsme dostali 21.12. čípky , které nám vyrobily v lékárně, současně s nimi jsme užívali Vámi doporučená homeopatika Nux vomica, Cantharis,Mercurius Solubis( Nux vomica ještě užíváme).Teď po deseti dnech máme opět kontrolní moč špatnou a dcera siještě ke všemu začala stěžovat opět na bolest při polykání a začíná jí rýma, lehce jí teče vodová sekrece z jedné dírky a nos má ucpaný.Zítra jdeme na odběr krve a neseme moč na hamburgerův sediment.Trvá to už čtyři týdny.A ještě mě trápí jedna věc, po celou dobu, kdy se dceři ztratila rýma, což už budou tři týdny, jí během noci zapáchá z nosu i úst, během dne nic takového nepozoruji, jen snad to, že má dcera tendenci odfukovat přes spodní ret, jakoby neměla nos úplně průchozí, ale v noci dýchá nosem a nechrápe , občas něco vysmrká a zatím pokaždé je v hlenu jemně krev.Už jsem z toho trochu nešťastná.Ohledně nosu mi naše doktorka doporučila vyšetření na ORL jestli tam dcera nemá cizí těleso, tam jdeme ještě dnes.

Doufám, že to není moc zmatené:-)

Budu Vám vděčná za jakoukoli radu nebo doporučení.

s pozdrave

Odpověď

Dobrý den, maminko.

Vyšetření na ORL - vzhledem k možnosti cizího tělesa, ale hlavně z důvodu narostlé adenoidní vegetace - je velmi žádoucí. Pokud trvale v moči přetrvává infekce, je nutné podat nová antibiotika dle kultivačního nálezu bakterie a její citlivosti. To je bohužel primární a je třeba. Akutní infekci v moči nelze homeopaticky eradikovat. Je možné předcházet infekci posílením imunity - homeopaticky, ale skutečně, když infekce v moči již akutně je - zvláště u malých dětí, tak doporučuji léčit adekvátně dle nálezu bakterie v moči. Držím palce dalšímu vývoji, ráda se dozvím výsledek ORL vyšetření a kultivace moče na Hamburgerův sediment. Doporučovala bych i sonografické vyšetření ledvin z důvodu diferenciální diagnostiky - a to k vyloučení ev. organické příčiny infekce - např. vesikoureterálního refluxu. Diskutujte s Vaší paní doktorkou pediatřičkou o všech možnostech otevřeně a cíleně. Věřím, že vše dospěje dobrému konci. Držím palce. Přeji hodně síly a trpělivosti, zdraví v novém roce.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Rodičovská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Nedělejte ze sebe živý dudlík. Jak odbourat časté noční kojení?
Školky, kde se nezavírá. Děti tam spí přes noc, rodiče musí pracovat
Dětem se musím věnovat víc, nikdy už to nedoženu, říká zpravodaj Martin Řezníček

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu