Maminka.czGynekologie a porodnictví (poradna)

Může za potrat pátá nemoc?

22. 3. 2010
Může za potrat pátá nemoc?

Otázka

dobrý den,

dne 12.3.jsem byla na revizi v 10týdnu těho.Vše bylo v pořádku(byl mi píchán na podporu AGOLUTIN) do té doby,než 8letá dcerka dostala 5 nemoc.Chci se zeptat,jestli je opravdu možné,že byl potrat zapříčiněn i touto nemocí,jak všude píšou.

Je to mé 5 těhot.zakončené spontálním potratem.Mám pokleslou dělohu,ale v nemocnici mi řekli,že je to řešitelná věc :-)Ráda bych věděla Váš názor,jak se na starší maminky díváte vy. Je mi 41let a miminko bych si ještě přála O:-).

Prosím Vás,ještě jsem se zapoměla zeptat na Váš názor na starší těho maminky.Konzultovala jsem své těho se 4lékaři-2byli kvůli věku proti a 2byli pro těhotenství(i primář na porodním) :-)

Chci se ještě zeptat,jestli je možné něčím podpořit dělohu,aby lépe pracovala a nedocházelo už k dalšímu(6)potratu.Mám 8 A 3 LETÝ ZLATÍČKO ALE DALŠÍ MIMČO BYCH SI OPRAVDU MOC PŘÁLA O:-) .DĚKUJI VÁM ZA ODPOVĚD.....

Odpověď

Dobrý den,

ačkoliv si myslím, že ve Vašem případě je důvodem opakovaného potracení Váš věk, tak samozřejmě nelze vyloučit ani vliv 5. nemoci. Osobně si myslím, že pokud je věk, tím jediným rizikovým faktorem a Vy si další dítě moc přejete, tak byste se toho vzdávat neměla. Jen buďte připravená, že pokud se to povede, tak to bude pro Vás jak fyzicky, tak psychicky náročnější než při posledním těhotenstvím. Přeji hezký den, MV

MUDr. Miroslav Verner

Témata: Gynekologie a porodnictví (poradna)

Související dotazy
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad
Hlasujte pro Maminku roku a vyhrajte sonický kartáček a další ceny
Jak vychovat samostatné dítě? Začněte usínáním bez rodičů
Andrea (29): Třikrát jsem potratila. Manžel už se o dítě snažit nechce

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu