Maminka.czLaktační poradenství

Myslím, že posledních pár dnů mám nedostatek mléka

11. 5. 2010
Myslím, že posledních pár dnů mám nedostatek mléka

Otázka

Dobrý den,

mám problém s kojením svého 2,5 měsíčního chlapečka. Dosud dobře prospíval, s kojením jsme neměli problém, ale posledních pár dní mám pocit, že mám málo mléka. Prsa se mi téměř nenalévají, malý pije z jednoho v klidu tak max. 3 minuty, pak začne za bradavku tahat, pouštět ji a znovu chytat a vzteká se u toho. Když ho přendám k druhému, zase pije klidně tak 3 minuty a pak se vše opakuje. Většinou ho uklidním dudlíkem, do dalšího kojení vydrží tak max. dvě hodiny. Zkoušela jsem po kojení odsát, ale dohromady jsem doslova vyždímala tak 10 ml. Teď kojím tak po dvou hodinách, v noci po 2-3, po kojení vždycky odsaju těch 10 ml. Ty schovávám v lednici a během dne, kdy se mi zdá po kojení opravdu málo najedený, mu to dám z lahvičky. Je to vždycky kolem 50 ml a vypije to raz dva. Močí dost, stoličku má žlutou, řidší, 3-5x denně. Snažím se hodně pít, jíst, piju kojící čaj.. Je to normální - třeba růstový spurt a zase se to srovná, nebo máme problém?

Dřív jsem kojila po třech hodinách, z obou prsou, vždycky tak čtvrt hodiny, v noci spal 5-7 hodin. Stolici měl vždycky řidší, několikrát za den.

Děkuju moc za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Jistě se může jednat o růstový spurt, nicméně netrapte se tím, při každém kojení nabízejte obě prsa, délka kojení nemusí být již tak dlouhá, syna k prsu kldině častějí přikládejte, hlavně během dne. Noční kojení je fajn, tvoří se mléka nejvíce, tak to stále dodržujte, pokud bude dělší pauza mezi kojeními, tak rpsy určitě odstříkejte. Věřím, že se situace brzy změní, chce to trpělivost!!!

Lucka

Lucie Marková

Témata: Laktační poradenství

Mohlo by vás zajímat
Chytrý po tátovi? Omyl. Inteligenci děti dědí od matek, tvrdí vědci
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu