Maminka.czPoradna pro rodiče a děti

Náš lumpík

21. 11. 2011
Náš lumpík

Otázka

Dobrý den, moc Vás prosím o dvě rady. První - nevím si rady, jak odnaučit našeho 2letého syna kousat. Nedělá to pořád, jen je to taková jeho reakcena to, co ho rozlobí. např. : Druhé dítě mu sebere hračku, s kterou si hraje, jeho to rozlobí a zareguje na to tak, že ho kousne. Nevím, jak ho za to potrestat, zda mu plácnout přes pusu ( což nepomáhá, udělá to stejně příště zase ) nebo to přehlížet a řešit to jen domluvou ???

Druhá věc je počůrávání se. Od roku a půl má plíny jen na spaní, začal ze dne na den hezky volat " AA" at na čurání, tak na kakání, až jme byli z toho překvapení :-) a ted ? co by se to mělo zlepšovat, myslím odebrat mu plíny úplně, začal dělat to, že zavolá až je počůraný, popř. i pokakaný. Ví, kde je záchod, a ne a ne. Jak máme na to reagovat ??? Ani já, ani manžel to nechápeme a vždy se jen zeptáme jeden druhého : " Dělá nám to schválně ?" =-O Trvá to asi 3týdny. Moc děkuji za odpovědi, protože nevím, na koho se mám obrátit. Přeji pěkný den. Lucie

Odpověď

Dobrý den Lucie, co se týká kousání - dělal to syn i před narozením sourozence, třeba jiným dětem? Mluví normálně, jak si hraje, jaký má vztah se sourozencem a hrají si spolu? Potřebovala bych více informací pro nejvhodnější řešení. Domluva pravděpodobně nebude fungovat, ve 2 letech žije dítě aktuální stav potřeby (tj. pudové záležitosti). Co se týká počůrávání může to souviset se sourozencem. Může chtít být "také malý" jako sourozenec, který potřebuje více péče, ale může tam být také jiný problém. Máte-li zájem probrat Váš stav, ozvěte se. Zdravím Vás, Alena.

Alena Weberová

Témata: Poradna pro rodiče a děti

Související dotazy
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Hádka o dovolenou: Dítě rozhodlo, kam jedeme! S manželem jsme se chytli
Věrný pes nespustil oči z rodící ženy, pak s ostatními přivítal miminko
Nespavost v těhotenství: Jak se konečně zase pořádně vyspat

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu