Maminka.czPoradna pro rodiče a děti

Náš lumpík

21. 11. 2011
Náš lumpík

Otázka

Dobrý den, moc Vás prosím o dvě rady. První - nevím si rady, jak odnaučit našeho 2letého syna kousat. Nedělá to pořád, jen je to taková jeho reakcena to, co ho rozlobí. např. : Druhé dítě mu sebere hračku, s kterou si hraje, jeho to rozlobí a zareguje na to tak, že ho kousne. Nevím, jak ho za to potrestat, zda mu plácnout přes pusu ( což nepomáhá, udělá to stejně příště zase ) nebo to přehlížet a řešit to jen domluvou ???

Druhá věc je počůrávání se. Od roku a půl má plíny jen na spaní, začal ze dne na den hezky volat " AA" at na čurání, tak na kakání, až jme byli z toho překvapení :-) a ted ? co by se to mělo zlepšovat, myslím odebrat mu plíny úplně, začal dělat to, že zavolá až je počůraný, popř. i pokakaný. Ví, kde je záchod, a ne a ne. Jak máme na to reagovat ??? Ani já, ani manžel to nechápeme a vždy se jen zeptáme jeden druhého : " Dělá nám to schválně ?" =-O Trvá to asi 3týdny. Moc děkuji za odpovědi, protože nevím, na koho se mám obrátit. Přeji pěkný den. Lucie

Odpověď

Dobrý den Lucie, co se týká kousání - dělal to syn i před narozením sourozence, třeba jiným dětem? Mluví normálně, jak si hraje, jaký má vztah se sourozencem a hrají si spolu? Potřebovala bych více informací pro nejvhodnější řešení. Domluva pravděpodobně nebude fungovat, ve 2 letech žije dítě aktuální stav potřeby (tj. pudové záležitosti). Co se týká počůrávání může to souviset se sourozencem. Může chtít být "také malý" jako sourozenec, který potřebuje více péče, ale může tam být také jiný problém. Máte-li zájem probrat Váš stav, ozvěte se. Zdravím Vás, Alena.

Alena Weberová

Témata: Poradna pro rodiče a děti
Související dotazy
Táto, jsi v tom taky! Jak muži prožívají jednotlivé trimestry vašeho těhotenství?
Chtěla jsem dát dětem volnost, ale zjistila jsem, že potřebují mantinely, říká Helena Houdová
Smějte se s dětmi! Smích prospívá zubům i imunitě
Profesionální fotografka vyretušovala snímek, rodina vypadá jak z hororu

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu