Maminka.czLaktační poradenství

Následky laktační krize

1. 11. 2010
Následky laktační krize

Otázka

Dobrý den, mám syna 5 měsíců, PV 3kg, SV 7,30kg. Prodělala jsem laktační krizi.Již šest dní je již všechno v pořádku. Mléko jsem si dle Vašich rad opět úspěšně zvýšila. Od té laktační krize se nám ale bohužel změnil scénář kojení. Nevím zda je to ještě pozůstatek lakt.krize a zda se to opět srovná. Někdy se syn přisaje a v klidu se napije.Jindy se syn přisaje, chvilku pije a pak se odtáhne, opět se přisaje, párkrát zatahá a opět se odtáhne a tak to dělá celé kojení. Někdy u toho naříká. Dřív jsem kojila z jednoho prsa, teď musím nabídnou obě prsa během jednoho kojení. Je to tím, že nemám stále dostatek mléka? Nebo mléko hůře teče a syn je líný více sát? Také bych se ráda zeptala zda je pro kojení důležité dostatečně jíst.Já totiž tomu jídlu moc nedám. Mám svou původní váhu jako před těhotenstvím 50 kg.Ze všech stran slýchám, že je to málo a že musím hodně jíst, že nemá miminko z čeho brát.Bojím se, že když nebudu pořádně jíst tak se mi bude mléko ztrácet častěji. Je to pravda? Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, děkuji Vámza dotaz. Určitě váha, strava a příjem tekutin hraje při tvorbě mléka velkou roli. Na jídlo si čas musá´íte udělat, jinak se nebude mít z čeho mléko tvořit a skojením skončíte, což by byla velká škoda. To jídlo je ale důležité i pro Vás, potřebujete energii, aabyste se mohla o syna starat. Jinak sjem moc ráda, že jste lakatční krizi překonali, moc blahipřeju!!!

Co se týká pouštění syna od prsu, tak to může být způsobeno tím, že je v prsu mléka málo ( může to být večer) nebo ho trápí bolení bříška, nevím, zda na to trpí. Co se týká podpory tvorby mléka, tak dělejte vše jako doposud, určitě se tvorba zvýší. Pozor na jídlo!!!

Lucka

Lucie Marková

Témata: Laktační poradenství

Související dotazy
Kolik kroužků je pro batolata a děti ve školce tak akorát?
Smutný příběh: Zemřelo jim miminko. Z jeho popela teď roste květina
Nástup do školky s dítětem zamává. Proč chodí domů tak unavené?
Domácnost má být čistá, ale přehnaný úklid může škodit

Horoskopy

Ryby Zatoužíte svému okolí dokázat, že máte ve všem pravdu. Bohužel přitom zapomenete na jednu důležitou…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Kryštof, Christopher, KrištofRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu