Maminka.czPoradna Homeopatie

Neklid a nervozita

8. 4. 2011
Neklid a nervozita

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

mám dvouletou dcerku, která minulý týden prodělala nějaké střevní onemocnění, zvracení a průjem. Volala jsem vám do ordinace pro radu a poradila jste nám Ipecac, Chinu a Arsenicum Album. V lékárně ale měli jen chinu 9ch a ještě mi paní lékárnice dala Chamomillu 15ch, že jí po ní přestane bolet bříško. Dali jsme malé 5 granulí od každého, bříško bolet přestalo a průjem ustal. Druhý den jsem jí dala ještě jednou chinu 5 granulí a bylo po průjmu. Objevil se ale jíný problém. Malá je od té doby velice neklidná, nervozní, vzteká se, kvůli všemu hned začne plakat. Někdy pláče a když jí jdu pochovat, začne se vztekat a nesmím se jí ani dotknout. Velice špatně také usíná, usne až úplným vyčerpáním večer, ale po obědě vůbec, ať dělám cokoli. Vždycky to bylo živé dítko, ráda chodila ven, najednou nechce, chce být jen doma. Nevím, jestli je jí horko, ale chce být neustále bosa a nahatá, svléká se, vyzouvá a nechce se nechat obléct.

Během nemoci zhubla ze 13 na 12 kilo, tak teď hodně jí, opravdu hodně, chce jen bílkoviny, tvaroh, maso, bílovou omeletu, Nutrilon.

Nevím, jestli je to nějaká reakce na tu nemoc, nerovnováha v těle. Mám pocit, že začala být taková mrzutá po té chamomille, i když dostala jen jednou 5 kuliček. Ale možná se mi to jen zdá a je to tou nemocí.

Byla bych moc ráda, kdyby se věci urovnaly a malá byla zase klidná a veselá. Je to jako by ji někdo přes noc vyměnil, moc si nevím rady. Myslíte, že je možné, aby na homeopatika takto reagovala, nebo na prodělanou nemoc?

Za radu předem děkuji, pěkný den! Hanka

Odpověď

Dobrý den, maminko

není tomu tak, nejsou to následky použitých homeopatik, tyto potence - síla léku - jsou malé, a jejich účinek zanikne během jediného dne. Spíše to může být následek ztráty minerálů a iontů běhm onemocnění. Doporučuji krevní vyšetření a odběr moče pro vyloučení nějakého metabolického dyskomfortu. Přeji úspěch a zlepšení. Hezké jaro.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Agáta je po druhém porodu znovu ve formě. Na mole se ukázala v plavkách
Jak se v těhotenství bránit infekci močových cest? Pomůžou brusinky i D-manosa
Dílnička: Vyrobte si krásnou jarní dekoraci na stůl ve tvaru vajíčka
K neděli patří zákusek. V pražské cukrárně Myšák si můžete dát pořádně do nosu

Video

Testovali jsme hračky. Které u našich dětí bodují?

Horoskopy

Panna V partnerském vztahu pocítíte menší nespokojenost. Navíc vás ještě pozlobí Mars, který přináší do…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Josef, Jozef, JosefaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu