Maminka.czPsychomotorický vývoj (poradna)

Nepase koníčky, nevidím velké pokroky

Blanka Roháčková 10.  4.  2014
Nepase koníčky, nevidím velké pokroky

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Otázka

Dobrý den, mam dcerku narozenou 23.11.13 ve 33+2tt od narozeni mame naordinovanou Vojtovu metodu, dcerka kolem 2 mesicu kalendarniho veku mela v poloze na brisku snahu zvedat hlavicku. 14.2. jsme byly na operaci srdicka a na brisko jsem ji mesic nesmela davat a nesmeli jsme ani cvicit. ted kdyz ji dam na brisko jen lezi hlavicku otocenou na prave tvaricce a nedela nic, uz znovu cvicime, ale zadne pokroky nevidim. kdyz si ji po jidle dava odrhnout na rameno tak hlavicku vzprimi, ale jen na par sekund a tim veskera jeji snaha konci. Chci se zeptat jesti mam mit obavy ze spatneho vyvoje?

Jeste jsme 26.3. dostali na ortopedii pavlikovy trminky, ktere ovsem dcerka spatne snasela a prestsalsa hybat nozickou takze je mame sundany a zitra se dovim co se bude dit dal.. Bojim se aby ji lecba kycli nespomalila vyvoj.

Dekuji Martina

Odpověď

Dobrý den, vzhledem k tomu, co má Vaše dítko za sebou, je velice pravděpodobné, že vývoj Vaší holčičky bude probíhat pomaleji a s určitými obtížemi. Důležité pro Vás je tomu nepodléhat, maximálně dítě motivujte k jakémukoliv pohybu, nenechávejte ji jen tak ležet, pokud nespí, vytrvale polohujte na bříšku a motivujte co nejintenzivněji k pohybu hlavou, zvedání a přetáčení hlavy. Nemluvte na dítě úzkostně, Vaše nervozita se odrazí v reakcích dítěte. Vytrvejte ve cvičení Vojtovy metody, nemůžete očekávat zázraky přes noc. Držím Vám palce a zdravím. Blanka

Bc. Blanka Roháčková

Témata: Psychomotorický vývoj (poradna)