Maminka.czPoradna Homeopatie

Nespavost v klimakteriu

1. 3. 2010
Nespavost v klimakteriu

Otázka

Dobrý večer, paní doktorko,

snad se nebudete hněvat, že Vás zahrnuji již třetím dotazem v tak krátké době. Poradit by potřebovala má maminka. Bude jí 54 let a již třetím rokem nemenstruuje. Je velmi pracovně vytížená, pracuje na směny. Nikdy ale neměla se spánkem potíže. Ty začaly až společně s menopauzou, byly spojené s návaly horka zejména v noci. Je také často podrážděná, skleslá, smutná. Žádnou hormonální léčbu nikdy nepodstoupila, nikdy nebrala ani hormonální antikoncepci. Před měsícem prodělala laparoskopickou operaci -byla jí odebrána část dělohy kvůli hnisavému ložisku (podezření na karcinom kvůli zvýšeným markerům v krvi). Vyšetření odebraného vzorku však bylo naštěstí vpořádku a celkové vyšetření magnetickou rezonancí také. Lékaři konstatovali mírné poškození jaterní buňky (možná prodělaná žloutenka vzhledem k zaměstnání maminky) a začínající osteoporózu.

Maminka již delší dobu špatně spí. Vzhledem k pracovní vytíženosti je velmi unavená, večer usíná u televize. Nemá problém usnout. Pravidelně se však kolem 4. hodiny ráno vzbudí a již neusne. Návaly horky již nejsou tak silné a časté jako třeba loni, v lékárně jí doporučili nějaké preparáty z bylin. Vím, že se na špatném spaní jistě podepsala i nervozita před zákrokem a po něm, ale to se snad vyřešilo a špatný spánek přetrvává a byl i před zákrokem (ne však asi každou noc).

Maminka je člověk, který nikdy nestonal a když, tak maximálně rýmou. V zaměstnání jí to ale nezabránilo nikdy, je to takový workoholik. Když tedy dnes sama přizná, že se cítí unavená a že by se potřebovala vyspat, tak je to co říci. Je velmi bledá a celkově pohublá.

Mohla byste jí prosím poradit nějaké homeopatikum ke zlepšení spánku a proti vyčerpanosti?

Moc Vám děkuji za odpověď, přestože vím, že jistě nebude jednoduchá.

Přeji hezký večer

Bára

Odpověď

Dobrý den, Barunko,

ano, není jednoduchá odpověď, snažím se pochopit "celý příběh" maminky, vycítit, co v tuto chvíli je právě to nejpodstatnější, co jí nejvíce omezuje. Myslím skutečně, že to je velká únava, syndrom "vyhoření", obava o budoucnost - i když o tom tady nepíšete, zcela jistě tímto jakoby prolíná úzkost z toho všeho a příznání, že skutečně i takto pracovitý člověk může mít problémy. Začala bych léky - každé ráno Phosphoricum acidum15ch 5 granulí, a každý večer a v noci /pokud se probudí/ tak lék Nux vomica15ch také pět granulí. Každý den k tomu přidat China9ch 2x5 granulí. Všechna homeopaticka brát nejméně jeden měsíc, pak již je nutná kontrola a vedení homeopatem - naleznete na stránkách www. boiron.cz. Přeji zlepšení, naději Vám všem - a věřte, pokud jste takto pospolu, tak je již nejméně z poloviny vyhráno. Hezké dny.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Agáta je po druhém porodu znovu ve formě. Na mole se ukázala v plavkách
Jak se v těhotenství bránit infekci močových cest? Pomůžou brusinky i D-manosa
Dílnička: Vyrobte si krásnou jarní dekoraci na stůl ve tvaru vajíčka
K neděli patří zákusek. V pražské cukrárně Myšák si můžete dát pořádně do nosu

Video

Rajskou omáčku milují děti i dospělí. Tento recept zvládne každý

Horoskopy

Býk Planetární aktér Mars vstupuje na území Kozoroha, čímž spouští blahodárný trigon k vašemu znamení a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Eduard, Edvard, EduardaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu