Maminka.czPoradna Homeopatie

Noční pomočování u tříletého dítěte

19. 3. 2010
Noční pomočování u tříletého dítěte

Otázka

Dobrý den,

Mám syna, lehce přes 3 roky. Od dvou a čtvrt je naprosto bez plen, nejdřív to nešlo, pak přišel zlom a syn vše rychle pochopil. Během pár dnů nebyly potřeba ani plínky na spaní, syn měl stejně suchou plínku na spaní už od roka a půl a to i přes noc, prostě se při spaní nepočůrával, až když se probudil. V obodbí bez plen si krásně říkal, v noci spal celou noc bez toho, aniž by se počůral, nehoda sem tam nějaká v noci byla, ale jen tak jednou za 2-3 měsíce, přes den vůbec.

Teď s ním ale řeším problém, že se po 3/4 roce bez plen přes den i v noci začal v noci počůravat, proběhlo tedy i pár počůrání přes den, ale těch bylo opravdu minimálně, hlavně opravdu v noci a to dost často. Plínky se mi nechtějí dávat, už kvůli tomu, že je to kus chlapa, má 18,5kg a 106cm a ani nevím, jestli jsou na takové obříky plínky. Počůrává se vždycky až k ránu, někdy mezi 4-5 hod.

Mohlo by to být i tím, že za 3 týdny čekáme miminko, ale taky to tím být nemusí.

Moc bych Vás poprosila, jestli byste mi poradila něco pro obě alternativy, tzn. jestli by to mohlo být tím miminkem nebo něčím jiným, že bych to postupně vyzkoušela. A v tom případě, jak dlouho ten lék podávat, než by měl přijít kýžený výsledek a jestli pak po tom, co to začne fungovat, podávat preventivně dál nebo jestli ihned ustat s podáváním.

Jiínak těhotenství bylo naprosto v pořádku, bez problému, pohodové, moc příjemné. Syn byl ale kvůli přenášení vyvolávaný, 4,5kg a 55cm, porod byl složitý, ale nakonec vše OK. Do roku hodně klidné pohodové a usměvavé dítě, dále pak to samé, ale dost přidal na živosti :o) Od dvou let přišel vzdor, ale ten už tak nějak přešel a teď půl roku je to sice hooodně živý kluk, ale jinak vše OK. Jen začal později mluvit, ale vše v pořádku, mluvení dohání dle normy, je to věčně usměvavý, pohodový a věčně veselý chlapeček.

Moooc děkuji za pomoc.

Míša

Odpověď

Dobrý den, Míšo,

homeopatie řeší ne "co kdyby a jak kdyby", ale to, co přesně nyní je. A to je to, že zřejmě přichází nové děťátko - sourozenec do rodiny, kde doposud byl sám. Skutečně návrat k nočnímu pomočování je často zapřičiněn touto skutečností. Dítě má podvědomou reakci, že "už ho nemusíte mít, nebudete mít rádi. Přestože mu nic nedáváte najevo, tohle prostě může nechtě cítit. Podávala bych denně na noc lék Pulsatilla 15ch pět granulí - vybrala bych jednu celou tubičku, a pokračovala bych dále Pulsatilla 30ch, kdyby se problém ještě vyskytoval. Poté se narodí již miminko "nové" a situace se může změnit. Přeji štěstí nejen porodu.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Chlapi nepláčou. Když ale otcové vdávají dcery, slzy neudrží
Narození miminka může být šok! Jak vztah mezi vámi nastartovat?
Kojenci, kteří dostávají co nejdříve pevnou stravu, lépe spí, ukázal průzkum
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad

Horoskopy

Ryby V zaměstnání jste tak nějak pečovatelsky zaměření. Mars zahaluje pracovní a finanční aktivity do hávu…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Drahomíra, Drahomír, ArnoldRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu