Maminka.czPediatrie (poradna)

Nočník

7. 2. 2011
Nočník

Otázka

Dobrý den pane doktore, nyní Vám píši ještě za sebe a také prosím o radu. Mám dceru, 22 měsíců. Je zdravá, šikovná, vše papá, hezky spinká, spojuje slova, takže si i povídáme:), maluje,je klidná, poslouchá, nevzteká se..Nemám s ní problém...krom nočníku:( Už vše chápe, mluví o něm, donese, ale jakmile ji chci svléknout,tak začně plakat nebo se prohýbat a prostě si nesedne. Když už si sedne, tak na pár vteřin díky odpoutané pozornosti nebo oblečená,to se i několikrát vykakala...Ale nahá, to je úplný děs,volá plína, plína...Nechci ji zabavovat hračkama ani ji tam dávat jídlo či kupovat nějaké srandovní nočníky,už je velká, aby věděla, co chci, vidí to i u jiných dětí. Okolí mi radí přitvrdit a začít ji plácat a být přísná.Já myslela, že to do těch dvou let zvládnem, nechci čekat na hezké počasí a odnaučování venku..V dubnu čekám druhé miminko a dvoje plíny..to je mazec:( Co by jste mi poradil ?? díky, S.

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď.

tinka33 | 1.11.2009 17:56

Tisknout:

Nočník

Dobrý den, prosím o radu - dcera 25 měsíců stále má celodenně plínky, na nočník vysazujeme v pravidelných intervalech od 16 ti měsíců, v poslední době po 30 minutách od poslední úspěšné akce, zakoupila jsem již i hrací nočníček, nicméně se čůrání daří spíš, když se trefíme do potřeby, než cíleně, stolice totéž. Zkoušela jsem nechat v mokrém oblečení, látkové pleny, chodit na velké WC, vše bez úspěchu, mokré oblečenií je jí jedno, uvědomí si, že je počůraná a maximálně si přijde říci, abychom jí převlékli, pokud se tak nestane, neřeší to. Již nevím, co dále vyzkoušet, aby si dcera začala o nočníček říkat a přestala se nekontrolovaně pomočovat. Na ostatní dovednosti je velice šikovná, krásně chodí, mluví, sama jí, hraje si, výborná pamět atd. Moc děkuji předem za jakoukoliv pomoc a Vaši radu a přeji mnoho osobních i pracovních úspěchů.

MUDr. Petr Karger | 3.11.2009 08:02

Udělejte z vyprazdňování rituál. Zkuste vypozorovat, kdy asi,v které době, zastihnete dítě nejčastěji pokakané. Potom zhruba v té době je posaďte na nočník. Ale ne hrací! Obyčejný, aby si uvědomila, proč na něm sedí. Nočník by měl bt vždy na stejném místě a vysazovat musí stejná osoba ve stejnou dobu. na nočníku se snažte udržet dítě alespň 5 munt, Poku se něco povede, tak neštřte chválou. S čůráním totoéž. jestliže se ráno dítě probudí a má " těžkou"plenku nemá smysl je hned vysazovat. Dejte jí nasnídat, napít a potom tak za 30 minuz vysďte. Ale zse maximálně na 5 minut. Dítě se na nočníku nesmí trápit. vy se také netrapte, protože naučit se chodit nanočník je systém ano-ne. jednoho dne to dítěti sepne a je vyhráno.

redakce

Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad
Hlasujte pro Maminku roku a vyhrajte sonický kartáček a další ceny
Jak vychovat samostatné dítě? Začněte usínáním bez rodičů
Andrea (29): Třikrát jsem potratila. Manžel už se o dítě snažit nechce

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu