Maminka.czLaktační poradenství

Odmítání UM

24. 2. 2011
Odmítání UM

Otázka

Dobrý den,

synovi budou příští týden 4 měsíce a už tak 2 týdny mám odpoledne a navečer méně mléka. Malému to asi stačilo, protože spal celou noc (od půl 8 do cca 5 do rána), poslední 2 dny se ale v noci kolem půl 3 budí a má hlad, tak si myslím, že mu už MM přestává stačit. UM odmítá, zkouším mu jej podávat před vlastním kojením, vyzkoušeli jsem NutrilonHA, Nutrilon, Sunar, podávali jsme mu ho z lahvičky, stříkačky, ze lžičky... Jediné, co je kromě MM ochoten přijmout je heřmánkový čaj, ale i na ten si přes dva týdny zvykal, než byl ochotný vypít víc než pár kapek najednou. Prosím zkuste poradit, jak na něj? Nerada bych o mléko úplně přišla, piji čaj na podporu tvorby mléka, v noci odstříkávám, udržuji prsa v teple. Všichni radí, že si syn UM vezme, až bude mít hlad, ale nevím..

Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. A kdy v noci odstříkáváte? Chtělo by to určitě ještě do 24 hod, pokud syn usne opravdu ve 10 hod, i do 3 hod ráno jde o značnou pauzu, kterou je škoda nevyužít k podpoře tvorby, a to díky hormonům.

Jinak ještě bych Vám doporučila homeopatika ricinus communis 5 CH 5 granulí 3-4 denně, hlavně zpočátku, poté můžete počet snížit. Pití melty je také s výhodou. Zkusíme nejdřív tvorbu podpořit, poté teprve ladit UM, zvláště pokud syn prospívá.

Lucka

Lucie Marková

Související dotazy
Od euforie k porodu. Úžasné video zachycuje těhotenství ve dvou minutách
Krásná moderátorka Sandra Parmová se pochlubila svou dcerou
Nový přístroj na sledování embryí zvyšuje šance na úspěšné umělé oplodnění
Noste své děti, budou šťastnější! Nezapomínejte ale na zdravé polohy

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu