Maminka.czPoradna Homeopatie

Odstavení

30. 3. 2011
Odstavení

Otázka

Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych příští týden odstavit svého ročního syna a chci se vás zeptat, jaká homeopatika a v jakém množství bych měla brát. Syn byl kojený asi 2x přes den a 3-4x v noci.Dále se chci zeptat jestli bych jemu i starší dceři (6 let) mohla dávat nějaká homeopatika na podporu imunity, třeba i celoročně.

Omlouvám se, ale ještě doplním informace, četla jsem si i ostatní dotazy a moje informace by pro Vás asi nebyly dostačující. Co se týče odstavení syna, mám největší strach z toho, jak to bude v noci. Večer totiž usíná pouze při kojení a v noci vždy když se vzbudí, musím ho nakojit. Asi od 2 měsíců špatně spí, budí se několikrát za noc, někdy je i 1-2 hodiny v noci vzhůru, to ho musím mít na posteli kde leze, pak ho kojím ( v podstatě mě pak už má jen jako dudlík) až usne. Proto se chci zeptat, zda by nebyly nějaká homeopatika i pro něho, na zklidnění, protože příští pondělí plánuju už mu nedat prs v noci, ale vůbec nevím jak to zvládneme, bojím se že bude plakat celou noc. Také nevím zda mu místo kojení v noci nabídnout vodu nebo nic ?Přes den kojení odbourám tento týden, ale kojení v noci musím utnout naráz, nechápal by že jednou ho v noci nakojím a podruhé mu zase nechci dát. Ještě doplním informace, jelikož jsem se ptala i na možnost zvýšení imunity. V těhotenství jsem měla gestační diabetes - na dietě, proto mě porod ve 40tt vyvolávali. Porod byl sice rychlý (5 hodin), ale došlo k alteraci ozev, tak byl ukončen kleštěmi (syn měl lehce omotanou pupeč. šňůru), Apgar byl 9-10-10. Po narození měl novor.žloutenku, stačilo ale denní světlo, také asi 3 dny nechtěl pít, ale první 2 dny blinkal plod. vodu. Do 9. měsíce byl úplně zdravý, pak to ale začalo. Na začátku 9. měsíce cystitida (Zinnat), od zač.10.měsíce kašel který skončil o měsíc později bronchitidou (užíval Sumamed, který nezabral a následně Sumetrolin).14 dní po dobrání ATB znovu kašel(Prospan) a za dalších 14 dnů viróza s vysokými teplotami. Co se týče dcery, tak ta ještě chodí do školky a v zimě často marodí, hlavně rýma, kašel. Od narození měla 7x ATB a to na zánět uzlin po kalmetizaci, střevní infekci, 3x angína a zánět průdušek. Teď si ale se svým bratrem infekce předává. Ona od něho zánět průdušek, on od ní virózu. ..Proto se chci zeptat, zda je možné zvýšit imunitu u obou dětí. Moc Vám děkuji za odpověď, s pozdravem Kubalová.

Odpověď

Dobrý den, maminko,

k odstavení použijte výborný lék Ricinus communis 30ch - první týden čtyřikrát pět granulí denně, a laktace zcela jistě ustane. Pro malého v té době na noc podejte pět mililitrů sirupu Sedalia pro dobré spinkání. Pokud se v noci probudí, prso mu nedávejte, maximálně vodu lžičkou, anebo naprosto stačí dudlík /pokud vůbec/. Určitě pochopí, že jiná cesta není, a při Vaší trpělivosti a vytrvalosti se prostě naučí, že už se nekojí a v noci vůbec.

Pro holčičku by byl vhodný tzv. konstituční homeopatický lék - pro podporu imunity. Ze dvou vět skutečně i při dobrém úmyslu neurčím. Nicméně velmi dobré je podávání Oscillococcinia - při infektu denně jednu celou tubu, při prevenci jednou týdně jednu tubu. Mějte hezké jarní dny.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!
Co cítí děti, když se vztekají? Naučte je mít emoce pod kontrolou
Co všechno byste měla vyzkoušet, než se rozhodnete pro umělé oplodnění?
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka

Horoskopy

Rak Rodinné problémy jsou věc nepříjemná, ale taky úplně normální. V každém společenství se někdy objeví…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Magdalena, Magdaléna, MagdaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu