Maminka.czPoradna Homeopatie

Odstavení

30. 3. 2011
Odstavení

Otázka

Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych příští týden odstavit svého ročního syna a chci se vás zeptat, jaká homeopatika a v jakém množství bych měla brát. Syn byl kojený asi 2x přes den a 3-4x v noci.Dále se chci zeptat jestli bych jemu i starší dceři (6 let) mohla dávat nějaká homeopatika na podporu imunity, třeba i celoročně.

Omlouvám se, ale ještě doplním informace, četla jsem si i ostatní dotazy a moje informace by pro Vás asi nebyly dostačující. Co se týče odstavení syna, mám největší strach z toho, jak to bude v noci. Večer totiž usíná pouze při kojení a v noci vždy když se vzbudí, musím ho nakojit. Asi od 2 měsíců špatně spí, budí se několikrát za noc, někdy je i 1-2 hodiny v noci vzhůru, to ho musím mít na posteli kde leze, pak ho kojím ( v podstatě mě pak už má jen jako dudlík) až usne. Proto se chci zeptat, zda by nebyly nějaká homeopatika i pro něho, na zklidnění, protože příští pondělí plánuju už mu nedat prs v noci, ale vůbec nevím jak to zvládneme, bojím se že bude plakat celou noc. Také nevím zda mu místo kojení v noci nabídnout vodu nebo nic ?Přes den kojení odbourám tento týden, ale kojení v noci musím utnout naráz, nechápal by že jednou ho v noci nakojím a podruhé mu zase nechci dát. Ještě doplním informace, jelikož jsem se ptala i na možnost zvýšení imunity. V těhotenství jsem měla gestační diabetes - na dietě, proto mě porod ve 40tt vyvolávali. Porod byl sice rychlý (5 hodin), ale došlo k alteraci ozev, tak byl ukončen kleštěmi (syn měl lehce omotanou pupeč. šňůru), Apgar byl 9-10-10. Po narození měl novor.žloutenku, stačilo ale denní světlo, také asi 3 dny nechtěl pít, ale první 2 dny blinkal plod. vodu. Do 9. měsíce byl úplně zdravý, pak to ale začalo. Na začátku 9. měsíce cystitida (Zinnat), od zač.10.měsíce kašel který skončil o měsíc později bronchitidou (užíval Sumamed, který nezabral a následně Sumetrolin).14 dní po dobrání ATB znovu kašel(Prospan) a za dalších 14 dnů viróza s vysokými teplotami. Co se týče dcery, tak ta ještě chodí do školky a v zimě často marodí, hlavně rýma, kašel. Od narození měla 7x ATB a to na zánět uzlin po kalmetizaci, střevní infekci, 3x angína a zánět průdušek. Teď si ale se svým bratrem infekce předává. Ona od něho zánět průdušek, on od ní virózu. ..Proto se chci zeptat, zda je možné zvýšit imunitu u obou dětí. Moc Vám děkuji za odpověď, s pozdravem Kubalová.

Odpověď

Dobrý den, maminko,

k odstavení použijte výborný lék Ricinus communis 30ch - první týden čtyřikrát pět granulí denně, a laktace zcela jistě ustane. Pro malého v té době na noc podejte pět mililitrů sirupu Sedalia pro dobré spinkání. Pokud se v noci probudí, prso mu nedávejte, maximálně vodu lžičkou, anebo naprosto stačí dudlík /pokud vůbec/. Určitě pochopí, že jiná cesta není, a při Vaší trpělivosti a vytrvalosti se prostě naučí, že už se nekojí a v noci vůbec.

Pro holčičku by byl vhodný tzv. konstituční homeopatický lék - pro podporu imunity. Ze dvou vět skutečně i při dobrém úmyslu neurčím. Nicméně velmi dobré je podávání Oscillococcinia - při infektu denně jednu celou tubu, při prevenci jednou týdně jednu tubu. Mějte hezké jarní dny.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Zápisy do prvních tříd se blíží. Těchto 8 věcí by měl předškolák zvládnout
Náš tip: Pohádky na dobrou noc pro malé princezny
Celé Česko rozehraje dětská tvořivost díky happeningu  ZUŠ Open 2018
Jaké kroky je třeba podniknout, když vám dluží alimenty?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu