Maminka.czPoradna Homeopatie

Opakovaný kašel a rýma

24. 1. 2011
Opakovaný kašel a rýma

Otázka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Dcera 2,5 roku trpí již 3 měsíce opakovaně na kašel a rýmu. Začalo to v listopadu rýma a kašel, dostala sirupy na odkašlávání a máme ji odsávat. Jenže vždy to zabere tak na pár dní a poté když se chceme zařadit do nornálního života (chodit ven, mezi lidi) tak se jí to vrátí. Naposledy měla i teploty tak jsem svolila na antibiotika, ale opět nezabraly.Dýchání má vždy čisté. Nejhorší je, že jsem to chytli od ní i my s manželem, já jsem ve 20.tt. A již měsíc se z toho nemohu dostat a manžel to stejné. Bylo nám doporučeno změnit prostředí, ale to v naší finanční situaci není možné. Myslíte, že by nám pomohli nějaká homeopatika. Příznaky jsou vždy stejné hustý hlen, který dáví a těžko se dá vykašlat a zaražená rýma a od toho bolesti v obličeji a hlavy.

Ještě jsem se chtěla zeptat dcera 2,5 roku nechce moc jezt a když nám alespoň trochu přibere tak je nemocná a zase to shodí. Momentálně dobírá antibiotika a má z toho průjem. Váží 10,5 kilo, do jídla ji nechci moc tlačit, nebo ji dávat sladkosti, protože jsem také nechtěla jíst tak mě nutili a teď mám nadváhu. A i když nemá průjem tak čím víc jí, tak tím častěji chodí kakat, až dvě stolice za den, ale opravdu jak od "starýho chlapa". Existuje něco na podporu chuti? K snídani sní malý kousek chleba a to ji vydrží někdy i do večeře. Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Milá maminko,

to je mi líto, vidíte, jak se nemoci přenášejí do chronicity. Je třeba spojit obě dvě Vaše starosti - a to sice kašel a průjem - podle akupunktury jsou orgány plic a tlustého střeva v monádě - jeden jangový, jeden jinový. Chci tím říci, že je naprosto jedno, zda dítě kašle, či má průjem, protože vždy souvislost je přirozená a logická /podle staré čínské mediciny/. Pro léčbu kašle bych doporučila lék Ipecacuanha9ch, Kalium bichromicum9ch - oba léky nechat vycucat pod jazykem 4x5 granulí denně, používat čtyři dny. Přidat Oscillococcinium po tři dny - jednu tubu ráno a jednu večer. Stejnou therapii můžete použít i pro Vás dospělé. Tato homeopatika by měla pomoci i při léčbě střevního traktu. Přeji zlepšení a hezké dny.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!
Co cítí děti, když se vztekají? Naučte je mít emoce pod kontrolou
Co všechno byste měla vyzkoušet, než se rozhodnete pro umělé oplodnění?
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka

Horoskopy

Beran Vypadá to u vás na nový začátek. Bohužel průchod může dostat zlost a nepřiměřená arogance. Naštěstí se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vítězslav, Vítězslava, VítoslavRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu