Maminka.czPoradna Homeopatie

Opakovaný kašel a rýma

24. 1. 2011
Opakovaný kašel a rýma

Otázka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Dcera 2,5 roku trpí již 3 měsíce opakovaně na kašel a rýmu. Začalo to v listopadu rýma a kašel, dostala sirupy na odkašlávání a máme ji odsávat. Jenže vždy to zabere tak na pár dní a poté když se chceme zařadit do nornálního života (chodit ven, mezi lidi) tak se jí to vrátí. Naposledy měla i teploty tak jsem svolila na antibiotika, ale opět nezabraly.Dýchání má vždy čisté. Nejhorší je, že jsem to chytli od ní i my s manželem, já jsem ve 20.tt. A již měsíc se z toho nemohu dostat a manžel to stejné. Bylo nám doporučeno změnit prostředí, ale to v naší finanční situaci není možné. Myslíte, že by nám pomohli nějaká homeopatika. Příznaky jsou vždy stejné hustý hlen, který dáví a těžko se dá vykašlat a zaražená rýma a od toho bolesti v obličeji a hlavy.

Ještě jsem se chtěla zeptat dcera 2,5 roku nechce moc jezt a když nám alespoň trochu přibere tak je nemocná a zase to shodí. Momentálně dobírá antibiotika a má z toho průjem. Váží 10,5 kilo, do jídla ji nechci moc tlačit, nebo ji dávat sladkosti, protože jsem také nechtěla jíst tak mě nutili a teď mám nadváhu. A i když nemá průjem tak čím víc jí, tak tím častěji chodí kakat, až dvě stolice za den, ale opravdu jak od "starýho chlapa". Existuje něco na podporu chuti? K snídani sní malý kousek chleba a to ji vydrží někdy i do večeře. Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Milá maminko,

to je mi líto, vidíte, jak se nemoci přenášejí do chronicity. Je třeba spojit obě dvě Vaše starosti - a to sice kašel a průjem - podle akupunktury jsou orgány plic a tlustého střeva v monádě - jeden jangový, jeden jinový. Chci tím říci, že je naprosto jedno, zda dítě kašle, či má průjem, protože vždy souvislost je přirozená a logická /podle staré čínské mediciny/. Pro léčbu kašle bych doporučila lék Ipecacuanha9ch, Kalium bichromicum9ch - oba léky nechat vycucat pod jazykem 4x5 granulí denně, používat čtyři dny. Přidat Oscillococcinium po tři dny - jednu tubu ráno a jednu večer. Stejnou therapii můžete použít i pro Vás dospělé. Tato homeopatika by měla pomoci i při léčbě střevního traktu. Přeji zlepšení a hezké dny.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie
Související dotazy
Nebude vadit jedna sklenička?  Přečtěte si, jak to je s pitím alkoholu během kojení
Jak zabavit děti třetí adventní neděli? Vyrobte si s nimi krmení pro ptáčky
Čas nevhodný k marodění. Jak zvládnout nemoc v prvním trimestru?
Tyhle čtyři snadné recepty na cukroví musíte vyzkoušet

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu