Maminka.czPoradna Homeopatie

Pláč před spaním

3. 6. 2010
Pláč před spaním

Otázka

Dobrý den, paní doktorko, mám skoro 3 týdenní dcerku a skoro pravidelně večer před spaním pláče. Přes den je více méně klid, problém nastává večer kolem 8 hodiny.vydrží brečet hodinu i déle nevím zda je problémem nadýmání. po nakojení si pěkně odříhne, sem tam prdne. stoličku má tak jednou za den.

většinou do půl hodiny po nakojení se začne kroutit a křičet. zavírá očička a u toho křičí do té doby než usne. někdy se vzbudí prdne si a zase usne. večer je to nejhorší. nepomáhá ani změna polohy ani nošení. vše je jen krátkodobé. Zkusili jsme i dudlík. prosím, poraďte jak ji utišit. je to problém s nadýmáním nebo se potřebuje vykřičet unavit před spaním?

děkuji moc

Odpověď

Dobrý večer maminko,

před večerním krmením dejte dítě na půl hodinky na bříško, hezky se odplynuje, odříhne si. Poté do vyvětrané chladnější místnosti /do dvaceti stupňů celsia/ uložte dítě, rozlučte se s ním "dobrou nocí" a ev. podejte dudlík. Tyto pravidelnosti a stereotypy - tzv. rituály učte dítě napořád. Pochopí to, že na krátký pláč nebudete reagovat a tak se utiší. Já si skutečně myslím, že máte "prdíky" a tak holčička pláče. Podat můžete lék Cuprum mettalicum 5ch pět granulí rozpuštěných na lžičce vždy při ukládání ke spánku - měla by být potom bez potíží. Tak držím palce zlepšení.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Proč miminka zbožňují houpání? A jakým pohybem je nejlépe uspíte?
Možná hledáme právě vás! Soutěž Maminka roku stále běží
Čekáme dvojčata. Znamená více plodů i více komplikací?
Meghan je přesně typ princezny, kterou naše dcery potřebují za vzor

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu