Maminka.czPediatrie (poradna)

Po neštovicích se rozbilo noční spaní

7. 6. 2010
Po neštovicích se rozbilo noční spaní

Otázka

Hezký den, pane doktore. Mám následující dotazy ohledně spinkání:

1) můj syn (nyní 9,5 měsíce) prodělal cca před 4 týdny plané neštovice, kterými se nám noční spinkání, které jsme natrénovali dle knížky a opravdu se podařilo - spinkal od 21 - 4až5 hodin do rána bez kojení, pak jsem jednou nakojila a spal až do rána (i když se párkrát vzbudil a usnul si sám během chviličky), naprosto rozbilo. Do toho je o měsíc starší, tudíž dělá v postýlce větší vylomeniny (přetáčí se na koníka během noci, křičí u šprušlí, pak usne na bříšku, .... Mám ho opět učit dle knížky postupně si zvykat na noční režim? Opět ho nechat vyplakat, jít do 10min za ním, pohladit a jít zase pryč atd.? Bydlíme v bytě, vysvětlovala jsem to sousedům, že to může chvíli trvat, oni jsou netolerantní, dokonce mi říkali, že na mě pošlou sociálku ( i kvůli tomu, že tak malé dítě chodí spát v 9 večer).

2) mám malého, když se otočí na bříško během spaní a usne si, otáčet zpět na zádíčka? Mám ze spaní na bříšku totiž strach. Jenže když ho chci otočit zpět, tak ho probudím a on zase pláče u těch šprušlí... Zase jsem se několik nocí nevyspala a během dne chci být maminka na 100% k obou dětem, tak uvítám každou Vaši radu. Mimochodem upřesním, syn už se z bříška na záda otočit umí. V postýlce však vnoci stále tak pokyvuje hlavičkou, pokládá si ji na ručičky či na matraci a na zádíčka se otočit nechce. Večer usíná sám bez pomoci.

3) Chtěla bych se zeptat, zda-li mohu svého 9,5 m syna sama posazovat (třeba do kočárku anebo před sebe), pokud má 9,5 m, je velký a statný klučina, sám leze po 4, snaží se na sed, zkouší se stavět na nožičky, ale sednout si sám neumí. Nechtěla bych mu nějak poničit páteř či kyčle.

Děkuji Vám mnohokrát a srdečně zdravím Vlaďka

Odpověď

K otázce č 1- sociálku pošlete na sousedy a pokračujte tak, jak popisujete. Č 2 - pokud se dítě umí samo otočit z bříška na záda, tak je můžete nechta ležet na bříšku č.3. v tomto věku již mu můžete pomoci do sedu, ale ne trvale.

Petr Karger


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
První rok mám v mlze, říká máma, která dvakrát porodila dvojčata
Tresty snižují sebevědomí dítěte, varuje psycholožka
Jak rozmluvit batole? Začněte trénovat hrubou motoriku
Rodina si oblékla sushi a baví internet. Nejlepší zabiják nudy, tvrdí

Horoskopy

Blíženci Vaše fyzická přitažlivost je vyšší než obvykle, jste zábavní a v očích se vám odráží záblesk touhy po…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Viola, Violeta, UrbanRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu