Maminka.czPediatrie (poradna)

Počůrávání syna 3,5 roku

31. 3. 2011
Počůrávání syna 3,5 roku

Otázka

Dobrý den pane doktore, přeji Vám hezký den a předem dkěuji za radu.

Mám 3,5 letého syna, který je od narození často nemocný (narodil se o měsíc dříve), má sníženou imunitu a astma. Velmi často má antibiotika, léčí se na imunologii. Do školky nechodí, protože nám to imunolog nedoporučil. V září jsem začala chodit do práce. Syna hlídají babičky, dědové, sousedka. Všichno ho velmi milují a on je veselé, živé, velmi komunikativní a pohodové dítko.

Vždycky měl problémy s tím, že si neříkal, že se mu chce na záchod....paní doktorka mi říkala, že klukům hygienické návyky trvají déle....jenže jsou mu už téměř 4 roky a syn se stále počůrává i přes den. Jen se přičůrá a když má mokré slipy až pak řekne, že chce jít na záchod. Na spaní musí mít stále plenu, protože i když jsme se snažili, v noci vstávali, abychom ho dali vyčůrat, byl mokrý a tím, že je stále nemocný jsem se bála, že nastydne. Nenadávám mu, jen řeknu, že už je velký kluk, když má sucé slipy, tak ho chválím...zkoušela jsem motivovat odměnou za suché slipy, samolepky, bonbon atd... nepomáhá to. Pije normálně. Večer jsme zakázali po 19.OO dávat napít, aby to vydržel... Už jsem z toho špatná, je už veliký a pořád ho převlékám a převlékám do suchých slibů. Venku se ho pořád ptám jeslti nechce čůrat, řekne, že ne a za chvíli je mokrý.. Rady typu:" nech ho v mokrém" nějak neumím aplikovat...i s obavou aby nenastydl, nebyl opruzený..a vůbec, také bych nechtěla být v mokrém. ..Mám návštívit odborníka? Dětského urlologa? Nebo zkusit dětského psychiatra? Jakou máte zkušenost ze své praxe? Za kým jít? Moc Vám děkuji za radu a pomoc. Hezký den.

Odpověď

Ze začátku by bylo vhodné vyšetření na dětské urologii. Pokud se zde vyloučí jakákoliv příčina pak teprve další odborníci. Ale horší je to, ýe se nejedná jen o noční pomočování, ale i denní takže již nelze mluvit o enureze ale inkontinenci, což vyžaduje komplexní klinické vyšetření v nemocnici.

Petr Karger


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Kate může rodit každou minutou, řekl William. Jak se bude dítě jmenovat?
Dítě po čtyřicítce není tabu. Které slavné maminky rodily v pozdějším věku?
Jak využít bylinky ve svůj prospěch? Ty správné pomůžou na nachlazení i migrény
Můžete po císaři rodit přirozeně? Ano, ale tohle musíte vědět...

Video

Dílnička: Vyrobte si krásnou jarní dekoraci na stůl ve tvaru vajíčka

Horoskopy

Panna Je to skoro k smíchu, ale chuť na sladké vás dneska bude krutě trápit. Zmobilizujete ovšem všechny síly…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Leona, Leontýna, LeontinaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu