Maminka.czGynekologie a porodnictví (poradna)

Pomohlo by, kdybych užívala vaginálně utrogestan?

17. 2. 2010
Pomohlo by, kdybych užívala vaginálně utrogestan?

Otázka

Dobrý den pane doktore,jsem 22+0,hospitalizována od 20 tt pro rychle se zkracující děložní čípek a pootevřenou vnitřní branku.Diagnoza hrozící potrat,pokud vydržím do 24tt hrozba předčasného porodu,jak mi bylo řečeno…Ležím hlavou dolů,3x2 hořčík a v případě bolestí bříška kapačky magnésia..V 18tt byl čípek 40mm, na pohotovosti před hospitalizací ve 20tt již 21mm…chtěla bych Vás moc poprosit o Váš názor na dvě věci:

1)pomohlo by v mé situaci užíváni utrogestanu vaginálně?(zaváděla jsem do 14tt) a zde mi bylo řečeno,že utrogestan nemá ve II.trimestru žádný význam….

2)mám od dětství velké problémy s páteří i mimo těhotenství jsem měla občasné velké bolesti a v poloze hlavou dolů cca 23hodin denně(mimo toalety) opravdu trpím..zajímalo by mě,zda je možné že veškeré problémy(draždivá děloha,zkracující se čípek,pootevřená branka)mohl způsobit tlak deformované bederní pateře na již výše zmiňovanou dělohu? A pokud ano,je nějaký doporučený postup na zlepšení stavu? Nález se mi nelepší a já mám laicky pocit, že pokud ležím, bolesti a stav páteře se zhoršují a tím by mohlo vést k nejhoršímu..moc Vám děkuji za čas věnovaný odpovědi, s pozdravem Lea V.

Odpověď

Dobrý den, ad 1) skutečně se Utrogestan doporučuje užívat v 1. a jako prevence předčasného porodu ve 3.trimestru. A Utrogestan sám o sobě tuto situaci neřeší, ad 2) nevidím přímý vztah mezi hrozícím předčasným porodem a poraněním páteře. Pokus je vám poloha hlavou dolů nepříjemná sdělte toto Vašemu ošetřujícímu lékaři. Přeji hezký den, MV.

MUDr. Miroslav Verner

Témata: Gynekologie a porodnictví (poradna)

Související dotazy
Desatero dokonalého táty. Tohle dělejte, a děti vás budou milovat
Máma si mě nárokuje. A mému partnerovi vyčítá, že jí krade dceru
Za podrážděné oči z bazénu nemůže tak úplně chlor. Co tedy?
Tátové jsou různí. Jakého máte doma? Nezapomeňte mu popřát

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu