Maminka.czGynekologie a porodnictví (poradna)

Pomohlo by, kdybych užívala vaginálně utrogestan?

17. 2. 2010
Pomohlo by, kdybych užívala vaginálně utrogestan?

Otázka

Dobrý den pane doktore,jsem 22+0,hospitalizována od 20 tt pro rychle se zkracující děložní čípek a pootevřenou vnitřní branku.Diagnoza hrozící potrat,pokud vydržím do 24tt hrozba předčasného porodu,jak mi bylo řečeno…Ležím hlavou dolů,3x2 hořčík a v případě bolestí bříška kapačky magnésia..V 18tt byl čípek 40mm, na pohotovosti před hospitalizací ve 20tt již 21mm…chtěla bych Vás moc poprosit o Váš názor na dvě věci:

1)pomohlo by v mé situaci užíváni utrogestanu vaginálně?(zaváděla jsem do 14tt) a zde mi bylo řečeno,že utrogestan nemá ve II.trimestru žádný význam….

2)mám od dětství velké problémy s páteří i mimo těhotenství jsem měla občasné velké bolesti a v poloze hlavou dolů cca 23hodin denně(mimo toalety) opravdu trpím..zajímalo by mě,zda je možné že veškeré problémy(draždivá děloha,zkracující se čípek,pootevřená branka)mohl způsobit tlak deformované bederní pateře na již výše zmiňovanou dělohu? A pokud ano,je nějaký doporučený postup na zlepšení stavu? Nález se mi nelepší a já mám laicky pocit, že pokud ležím, bolesti a stav páteře se zhoršují a tím by mohlo vést k nejhoršímu..moc Vám děkuji za čas věnovaný odpovědi, s pozdravem Lea V.

Odpověď

Dobrý den, ad 1) skutečně se Utrogestan doporučuje užívat v 1. a jako prevence předčasného porodu ve 3.trimestru. A Utrogestan sám o sobě tuto situaci neřeší, ad 2) nevidím přímý vztah mezi hrozícím předčasným porodem a poraněním páteře. Pokus je vám poloha hlavou dolů nepříjemná sdělte toto Vašemu ošetřujícímu lékaři. Přeji hezký den, MV.

MUDr. Miroslav Verner

Témata: Gynekologie a porodnictví (poradna)
Související dotazy
Špatné počasí? Nevadí! Vezměte do ruky knihu a užívejte si domácí pohodu
Halloweenské dobroty, které ocení nejen děti
Utrpení matek perfekcionistek... Perfektní chtějí být většinou prvorozené dcery
Diastáza se objevuje hlavně po druhém porodu. Jak se zbavit rozestupu břicha ?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu