Maminka.czPediatrie (poradna)

Pořád jen spolu

17. 2. 2011
Pořád jen spolu

Otázka

Dobrý den,chci se zeptat jak se naučit být od sebe.Jsme pořád spolu já a můj syn.Tatka chodí pozdě večer s práce tak malého moc nevídá a babičky jsou docela daleko tak jsme jen pořád spolu.Když jdu třeba na záchod musí jít semnou.Neumíme být bez sebe.Když se někdy stane že tatka je doma což je málokdy tak jdu třeba nakoupit ale těch 20 minut co jsem pryč je pro mě utrpení a myslím jen na něho jestli je v pořádku,tak pak zas rychle běžím domu.Malej taky vždycky ze začátku řve,ale pak se sklidní.Myslíte že se to odnaučíme až bude třeba větší???Ted je mu rok.

Pak mám ještě jeden problém a to je psychický.Když malej se od nikoho moc nenechá pochovat a mě strašně vadí když si ho někdo chce pochovat.Jakmile ho třeba nškdo z rodiny chce vzít do náruče tak jsem jak na trní a chci aby ho hned pustil(ale to nedávám najevo).Pak když je to dlouhý chování tak dělám že jdu jako pryč a pak chce rychle dolu a jde semnou a tak to zas ze me spadne.Je to nějaká nemoc nebo co toje??Nechci aby k nim třeba ani chodil.Prosím poradte mi.

Odpověď

Vazba dítěte a matky je velice silná, Musíme však být schopni ji ovládat. U dítěte zAČÍNÁ VÝRAZNÁ VAZBA NA MATKU V 8. Měsíci a ubývá ji až tak okolo 3 let. U vás však se bude jednat již o určité přepětí a bylo by tedy vhodné navštívit psychologa a poradit se s ním. Zatím počítejte s tím, že citové rozpoložení vaše se velice cíleně přenáší na vaše dítě a naopak. Tomu musíme částečně čelit a to vám beze zbytku vysvětlí psycholog. Tak si rychle sjednejte návštěvu.

Petr Karger


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Mladý pár vyměnil hypotéku za pojízdný mini domek, který musíte vidět
Dílnička: Vyrobte si bylinkový kornoutek do květináče
Nejlepší start pro kojení? Nebojte se miminko budit
Nesestouplá varlátka: Problém, který se nevyplácí podceňovat

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu