Maminka.czPoradna Homeopatie

Poradíte mi homeopatika na zmírnění obtíží při růstu zubů u dítěte?

24. 6. 2010
Poradíte mi homeopatika na zmírnění obtíží při růstu zubů u dítěte?

Otázka

Dobrý den, paní doktorko. Moc prosím o radu... Mám 3,5 měsíční holčičku, plně kojenou. Právě proděláváme růstový spurtík, do toho trochu blindí, takže jsem ráda, že nakojím a najednou to vyblindí... beru ricinus communis 5CH před každým kojením. Mohu kojení ještě nějak pomoci? Také se malá začala budit v noci - dříve spala od 9 do 5 či 6 v kuse, teď se budí ve 3 nebo 4 a pak po 2 hodinách, čili obě jsme docela nevyspalé... poradila by jste mi prosím, zda to mohu nějak zlepšit?

Přes den, když malá spí, tak mi nejde usnout... dále prosím o radu - ve čtvrtek jdu na vrtání zubu, mám vypadlou plombu již 7 měsíců a trochu se bojím, že to bude bolet jak čert a já nemohu žádnou injekci proti bolesti. Dají se na to vzít nějaká homeo? Kamarádka mi poradila Hypericum, před vrtáním 2x a po také...

A ještě jeden dotaz - malá kaká tak po 6-8 dnech, přičemž posledních několik dní se vždycky hrozně snaží a méně spí, je neklidná, pláče... dá se tomu u miminek nějak pomoct homeopaticky?

Mooooc děkuji! Přeji pěkný den. Hanka.

Odpověď

Dobrý den, maminko.

podávání ricinus communis 5ch pět granulí před každým kojením je pro udržení laktace dostačující. Pro opakované blinkání bych doporučila vyšetření sonoografické bříška k vyloučení gastroesophageálního refluxu - požádejte a konsultujte s Vaší paní doktorkou. Noční buzení bych také tomu přisoudila - myslím, že jí bolí bříško, že má hodně plynatosti v celém bříšku, dobře neodříhává, a jak pláče, nebo se přisaje na bradavku - zase spolyká další vzduch a tak je to "bludný kruh" neustále dokola. Proto je nutné dobře dítě nechat odříhnout, masírovat břiško, ev. podat dudlík, aby dítě co nejméně plakalo. Můžete ji pomoci podáním pěti granulí Chiny9ch před spinkáním /podat holčičce/- souvisí s tím i ten následující dotaz.

Pro Vás před vrtáním podat lék Arnika montana9ch a Hypericum15ch - pět granulí každých patnáct minut hodinu před zubařem a po zubním ošetření. Přeji Vám hodně klidu a radost.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození očima známého fotografa
Miminko po císaři mějte co nejvíce u sebe. Co vás po operaci čeká?
Šikanu dcery zavinila třídní učitelka! Vyhlašovala koktu týdne a podobně
Proč si těhotné hladí břicho? Od kdy plod cítí vaše pohlazení?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu