Maminka.czPoradna Homeopatie

Poraďte účinná homeopatika na nachlazení a rýmu

21. 4. 2010
Poraďte účinná homeopatika na nachlazení a rýmu

Otázka

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na nějaké účinné homeopatika na nachlazení a rýmu, jelikož kojím, tak nemůžu brát nějaké klasické léky a taky na tento problém vhodné léky pro mého syna (20 měsíců)- zatím nikdy neužíval antibiotika(jen při solné rýmě měl asi 3x za celou dobu pamycom), jí vše normálně.

Antibiotika pro kojící a těhotné nesnesu, jelikož jsem v těhotenství měla Amiksoklav (dostala jsem zánět močových cest)a úplně mi to zničilo zažívání - měla jsem silné bolesti žaludku a následně průjmy, takže jsem musela tyto vysadit a začít užívat probiotika na znovuzacelení zažívacího traktu.

Taky bych se chtěla zeptat na nějaké vhodné léky v případě zánětu močových cest v době těhotenství a kojení, a popřípadě jestli něco takového vůbec existuje i nějaké pilulky na podporu otěhotnění???

Děkuji Vám za odpovědi a přeji hezký den

Brigita Holátková

Odpověď

Dobrý den, maminko.

Na nachlazení a rýmu je dobré podávat Oscillococcinium jednu tubu 2xdenně po dobu tří dnů. Na rýmu přidat Allium ceppa9ch 4x5 granulí a kašel Ipeca9ch 4x5 granulí - tyto dva léky po dobu čtyř dnů. Takto bych postupovala na začátku respiračního infektu, kdy dítě kašle vlhce a má rýmu lehce nažloutlou.

V případě zánětu močových cest doporučuji Cantharis9ch 4x5 granulí denně po tři dny, pití urologického čaje, brusinky. "Pilulky" na podporu otěhotnění žádné neexistují, jsou všeobečně tzv. konstituční léky, které podporují obranyschopnost celého pacienta, a nepřímo tedy umožňují i přirozeně otěhotnět. Přeji hezké dny.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Pojďte s námi na nákupy do LINDEXU! A pořiďte dětské oblečení se slevou
Ploché břicho po porodu: Co to znamená, když se řekne abdominoplastika?
Nemám na plínky! Kde pomohou matkám samoživitelkám?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu