Maminka.czPediatrie (poradna)

Předkožka

28. 2. 2011
Předkožka

Otázka

Dobrý den.Syn má 2,5 roku.Vůbec nám nešla stahnout předkožka,tak nám doktorka napsala Triamcinolon,ale neřekla,jak dlouho mazat.Zhruba po 3týdnem mazání jsem volala p.doktorce,jak ještě dlouho mazat,ale byla tam jen sestra a prý už nemáme mazat.Stále předkožku nestahujem,ale je to lepší,kůžička se roztáhla.Jak dlouho by jste mazal vy?Ještě jeden dotaz.Kdy se dítě přestane počůravat i v noci?Již to dokázal,ale opět se začal počůravat.Děkuju moc za vaši odpověd´,Lucka V.

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď.

Dotaz: Dobrý den

p.doktore žádám Vás o radu

Mému synkovi bylo 5.2.2010 dva roky.A máme problém se stahováním předkožky.Začala jsem přesně na radu lékařky na 16měs.,ale za celou dobu jsme se nehnuli ani o píď.A podle mé maminky to je problém,prý až bude starší musel by podstoupit obřízku.Potřebovali bychom tedy nějakou pomoc.Velice nerada bych synkovi nějak zkomplikovala jeho budoucnost.Děkuji moc za odpověď a přeji krásný den Marcela Jílková

MUDr. Karger: Nevím, jak předkožka vašeho syna vypafá. Pokud se jedná o fimosu, kdy předkožka vytváří tuhý kožený chobůtek, tam přetahování bude neúspěšné a možná i nebezpečné. Pokud se jedná o slepení - konglutinaci. kdy předkožka je přilepena k žaludu, doporučuje se aplikace kortikoidní masti 14 dní 4x denně a dále 14 dní 2x denně a teprve potom pokus o přetahování.

redakce

Témata: Pediatrie (poradna)
Související dotazy
Hledáme si skutečně partnery, jako byl náš otec?
Vzpomínka na bříško aneb Proč investovat do těhotenských fotek?
Nebude vadit jedna sklenička?  Přečtěte si, jak to je s pitím alkoholu během kojení
Jak zabavit děti třetí adventní neděli? Vyrobte si s nimi krmení pro ptáčky

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu