Maminka.czPoradna Homeopatie

Přerušovaný spánek u 17měsíčního dítěte

22. 10. 2010
Přerušovaný spánek u 17měsíčního dítěte

Otázka

Dobrý den, paní doktorka, obracím se na Vás s dotazem, ohledně mé 17 měsíční dcery. Byla porozena císařským řezem a už od narození byly problémy se spánkem. Do 6 měsíců nás trápily koliky a zácpy, pak od půl roku začalo bolestivé prořezávání zoubků, které nás dosud neopustilo. Dcera se bolestmi budí ze spaní a jediné co jí uklidní a utiší je kojení. Stává se, že při stoličkách kojím i 6krát v noci a dcerka permanentně nespí až do rána, kdy usne vysílením a spí tak 3 hodiny. Začínáme mít i problémy s usínáním, bez prsa neusne a v posteli vyvádí i hodinu, než se mí jí podaří uspat. Přes den chodíme 2krát denně ven a po obědě spí 2-3 hodiny. Odpoledne se snažíme být do 17 hodin venku, unavit se, ale dcerka je dosti hyperaktivní, neunaví se a večer po koupání by se ráda honila a skákala. Už jsem vyzkoušela kdeco, z homeopatik Belladonu, Chamomillu, Sedalii a nyní jsem si koupila Sedatif PC. Můžu podávat tento lék nebo je určen starším dětem. A pokud mohu, jak dávkovat a jak dlouho se má podávat. Zatím ho podávám třetí den, ale zlepšení nevidím, i když dcerka spí do půlnoci, ale pak od půlnoci řádí až do rána nebo se budí po hodině a spí velmi neklidně, pořád hledá polohu.javascript:void(0)

:'(

Moc Vám děkuji za Vaši radu. Pořád s mužem čekáme až vyrostou poslední 4 zoubky, abychom mohly vyloučit zoubky a řešit něco konkrétnějšího.

Děkuji za odpověď.

Renata

Odpověď

Dobrý večer, maminko,

myslím si, že Belladona a Chamomilla jsou dobrým typem. Spíše než sedatif PC bych doporučila Hypericum30ch - rozpustit deset granulí na noc v třeba padesáti mililitrech převařené kojenecké vody, podávat po lžičkách co pět minut, pokud se malá probudí a v noci nespí. Myslím, že nespavost je skutečně na vrub zoubkům. Jistě bych také přidala lék Pulsatilla 15ch pět granulí na noc, pro celkový pocit ztišení. Přeji úspěch a zlepšení.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie
Související dotazy
Seznamte se s holčičkou, která od narození diktuje módní trendy na Instagramu
Nenechte očkovat dvě vakcíny najednou. Znáte pravidla bezpečného očkování?
Deset rizikových skupin žen, kterým hrozí předčasný porod. Nepatříte mezi ně?
5 čajů, které mohou pít i ti nejmenší

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu