Maminka.czPediatrie (poradna)

První botičky a pocení u batolete

30. 6. 2011
První botičky a pocení u batolete

Otázka

Dobrý den, pane doktore,

obracím se na Vás s prosbou o informaci, kdy se mají podle Vás dát poprvé botičky dítěti, které má lehkou formu hypotonie – ochablé zádové a břišní svaly. Neurolog nám doporučoval dát dítěti boty, až ujde sám pár krůčků, tedy spíše až bude převážně chodit a rehabilitační sestřička doporučuje u dětí s hypotonií dát boty hned až začne chodit kolem nábytku. Tak jsem z toho dost zmatená a nevím, co je dobré, prosím poraďte mi. Na doma pro první krůčky by také měli asi být kotníčkové botičky ?

Syn se v poslední době hlavně v noci hodně potí, hlavičku- vlásky má mokré, i ručičky má někdy "vlhké", přitom má syn jen pyžámko s krátkými rukávy a krátkými nohavičkami, teplota v místonosti je teď v létě cca 23 - 25 stupnů, syn je přikryt alergickou pokrývkou, která by měla regulovat teplo, v létě chladit a v zimě hřát. Větráme na ventilaci, ale mám strach aby syn nemohl zase nachladnout, když je zpocený, ale spí klidně, celou noc. Syn je často zpotí i v jídelní židličce, vlasy a zádíčka má občas úplně mokré, to samé v autosedačce,.. Nemůže to být nějaký problém ? Nebo je to tím, že málo pije ?

Poslední dotaz se týká očkování, chceme syna naočkovat vakcínou Priorix Tetra, od očkování za 16 dní jedeme na dovolenou do jižních Čech, proto prosím o informaci, zda máme syna naočkovat před nebo až po dovolené? Jak dlouho trvá reakce a jsou reakce na očkování u Priorix tetra větší než u normální očkování na spalničky,.. bez neštovic ?

Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Při hypotonii je dobré kotníky zpevnit botičkami hned při prvních krůčcích Z většího pocení si nic nedělejte, pokud netrvá dlouho. Jsou lidé, kteří se potí více a někteří méně. pokud by to však trvalo dlouho bylo by třeba začít vyšetřovat např. činnost štítné žlázy a pod.

Případné reakce po očkování uvedenou vakcinou nastupují 6-12. den po aplikaci, takže můžete klidně odjet.

Petr Karger


Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Meghan je přesně typ princezny, kterou naše dcery potřebují za vzor
Synové se rvou jako koně. Už si nevíme rady, svěřila se zoufalá máma
Maminka roku vyhraje rodinný zájezd do hotelu Dachsteinkönig
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení

Horoskopy

Ryby Bohužel nyní máte co do činění s nervózně prskajícím Marsem, který svou kvadraturou zadělává na stres a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emil, Emanuela, EmiliánRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu