Maminka.czPediatrie (poradna)

První botičky a pocení u batolete

30. 6. 2011
První botičky a pocení u batolete

Otázka

Dobrý den, pane doktore,

obracím se na Vás s prosbou o informaci, kdy se mají podle Vás dát poprvé botičky dítěti, které má lehkou formu hypotonie – ochablé zádové a břišní svaly. Neurolog nám doporučoval dát dítěti boty, až ujde sám pár krůčků, tedy spíše až bude převážně chodit a rehabilitační sestřička doporučuje u dětí s hypotonií dát boty hned až začne chodit kolem nábytku. Tak jsem z toho dost zmatená a nevím, co je dobré, prosím poraďte mi. Na doma pro první krůčky by také měli asi být kotníčkové botičky ?

Syn se v poslední době hlavně v noci hodně potí, hlavičku- vlásky má mokré, i ručičky má někdy "vlhké", přitom má syn jen pyžámko s krátkými rukávy a krátkými nohavičkami, teplota v místonosti je teď v létě cca 23 - 25 stupnů, syn je přikryt alergickou pokrývkou, která by měla regulovat teplo, v létě chladit a v zimě hřát. Větráme na ventilaci, ale mám strach aby syn nemohl zase nachladnout, když je zpocený, ale spí klidně, celou noc. Syn je často zpotí i v jídelní židličce, vlasy a zádíčka má občas úplně mokré, to samé v autosedačce,.. Nemůže to být nějaký problém ? Nebo je to tím, že málo pije ?

Poslední dotaz se týká očkování, chceme syna naočkovat vakcínou Priorix Tetra, od očkování za 16 dní jedeme na dovolenou do jižních Čech, proto prosím o informaci, zda máme syna naočkovat před nebo až po dovolené? Jak dlouho trvá reakce a jsou reakce na očkování u Priorix tetra větší než u normální očkování na spalničky,.. bez neštovic ?

Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Při hypotonii je dobré kotníky zpevnit botičkami hned při prvních krůčcích Z většího pocení si nic nedělejte, pokud netrvá dlouho. Jsou lidé, kteří se potí více a někteří méně. pokud by to však trvalo dlouho bylo by třeba začít vyšetřovat např. činnost štítné žlázy a pod.

Případné reakce po očkování uvedenou vakcinou nastupují 6-12. den po aplikaci, takže můžete klidně odjet.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)
Související dotazy
Přečtěte si emotivní dopis, který napsala matka svým dvěma adoptivním dcerám
Tyto čtyři odlehčené recepty musíte vyzkoušet
Tyto hračky už snad nejsou ani k smíchu. Podívejte se na výběr těch nejšílenějších
Kam vyrazit s dětmi na hory. Tyto horské hotely jsme osobně vyzkoušeli

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu