Maminka.czPediatrie (poradna)

Salmonela

30. 1. 2011
Salmonela

Otázka

Dobrý den. Prosím o radu, již sem Vám psala, že naše 14 měsíční holčička má salmonelu - máme za sebou tři výtěry - jsou pořád pozitivní. Naše paní doktorka nám předepisuje Enterol a mám dávat laktobacílky. Přejdu ale asi na probio kapky, jsou asi lepší, že? Má první otázka se týká tedy toho Enterolu? Nebyl by například lepší Hylac?? Jinak malá už průjem nemá, ani horečky, nic - na ní není opravdu poznat, že by byla nemocná... Spíše nás trápí, že nemůžeme k dětem, byly jsme zvyklé chodit po kamarádkách atd. - ony te´d mají oprávněný strach, že se nakazí, ale já myslím, že pokud je salmonela opravdu přenosná pouze stolící, je opravdu malá pravděpodobnost, že se nakazí,že??? Snažíme se držet dietu, pije mléko se sníženým obsahem laktozy, nejíme jogurty, chléb mažeme jen kiri nebo lučinou a stejně jsou výtěry pozitivní, poraďte prosím :-) :-)

Pak prosím ještě o radu s koupáním, již od malinka nemá ráda věci po koupání - tedy mazání, oblékání, teď ale, nevím proč, začala plakat i při koupání, tedy plakat, přímo řve!!! Můžete mi poradit, co s tím? Začali sme koupat obden, ale to také nepomáhá, no a jednou týdně myjeme hlavičku - to je tedy řev, že by zbořila barák Moc Vám děkuji za odpověď a přeji krásný den, Lucka

Odpověď

Já bych dítě již žádnou dietou netrápil.Možná bych ještě zkusil na 7 dní Sumetrolim 2x2,5ml denně počkal, až salmonella spontánně vymizí. I probiotické kapky stojí za to zkusit.

S koupáním vám neporADÍM. hLAVNĚ OKOLO TOHO NEDĚLEJTE žádný velký cirkus a na hlavu zkuste zvolit nějaký jiný dětský šampon- poradí vám v lékarně- než který doposud používáte. Předpokládám, že nedáváte nějakou příliš horkou vodu.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad
Hlasujte pro Maminku roku a vyhrajte sonický kartáček a další ceny
Jak vychovat samostatné dítě? Začněte usínáním bez rodičů
Andrea (29): Třikrát jsem potratila. Manžel už se o dítě snažit nechce

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu