Maminka.czSpeciální pedagogika (poradna)

Školka a počůrávání

21. 7. 2010
Školka a počůrávání

Otázka

DObrý den, již mnohokrát jste mi poradila, tak se obracím znovu a předem Vám děkuji za Vaše milé rady a vlídné slovo, které vždy pomůže.

Synovi budou v srpnu 3 roky, měl problémy s chozením na velkou, ale to už jsme zvládli. Pomohlo to, že je na záchodě sám, pak si zavolá, že už je hotov, dostane pochvalu.

Bohužel má stále problém s počůráváním, má plenu na spaní po obědě i v noci. Co mě ale trápí je fakt, že jde v září do školky na celý den a prostě se stále stává, že se počůrá, i několikrát za den. Na záchod ho posílám, když vidím, že se kroutí...jde, umyje se a je vše v pořáku, když mu neřeknu, ať se dojde vyčůrat, tak se připočůrá nebo rovnou počůrá....Stává se, že mi odpoví, že se mu nechce, že si řekne a do 5 sekund se počůrá.... Začínám mít obavu, že školiu nezvládne.....že se mu budou děti smát, že se to nebude pani učitelkám líbit.....Jinak je velmi komunikativní, přátelký, společenský....ale také velmi živý, všichni ho chválí, jak zdraví, děkuje, jak hezky mluví (i když neumí sykavky), ale je to takový ten správný klučík, který za den hodně napovídá. Nevím, kde jsme s manželem udělali chybu, mám navštívit odborníka na nefrologii? Moc děkuji za radu a přeji Vám hezké léto.

Odpověď

Dobrý den, nemyslím si, že byste s manželem udělali nějakou chybu. Pro synka asi čurání není důležité. Možná si hraje, nebo kouká na pohádky a nechce se rušit. Nyní je léto a pokud to je jen trochu možné nechte synka běhat jen tak. Po obědě před spaním ho dejte vyčurat a hned jak se probudí taky. Motivujte ho. Zkuste s ním nacvičovat větší schopnost svěrače moč. měchýře -pokud čurá na záchod -tak trochu vyčurat a zadržet , trochu vyčurat a zadržet a všechno dočurat. Zdraví a mnoho úspěchů přeje LB

Ludmila Burdová


Témata: Speciální pedagogika (poradna)

Související dotazy
I nemocné dítě potřebuje zábavu. Jak malého maroda zabavit a nezbláznit se?
Deprese není záležitostí pouze dospělých, ale týká se i dětí
Chcete ušetřit a výhodně nakoupit? Pojďte s námi na nákupy do Lindexu
Gábina (35): Manžel chce sex denně. Mně to stačí jednou za měsíc

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu