Maminka.czPediatrie (poradna)

Sluníčko

24. 5. 2011
Sluníčko

Otázka

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,náš syn jsou mu dva roky,od pondělí 16.5.bere augmentin 2krát denně po 12hod, 3,9mla a spiropent 7ml po 12hod, a 3denně 12kapek fenistilu,v pátek jsem mu zapomněla dát jednu dávku fenistilu v poledne a v sobotu se mu udělala vyrážka na ouškách a na tvářích a na krku,druuhý den ráno bylo po vyrážce...v neděli šel na chvíli ven kolem 9ráno a za hodinku na to se mu začal objevovat flíček na tvářičcce a tak jsem jej nahnala domů...a vše se ztratilo do hodinky...je to způsobené podáváním atb?? Byl venku už úterý a žádné problémy neměl...je možné po dobrání atb brát nějaké vitamíny na očištění organismu po atb-laktobacilky?? a za jak dlouho tedy může jít ven?? Na kontrolu jdeme zítr-v pondělí...děkuji za odpověď

Odpověď

2 dny po dobrání ATB by chodit ven neměl. Již v průběhu užívání ATB je dobré dávat probiotika, třeba Probiofix.

Petr Karger

Související dotazy
Učitelé je nemají v lásce, školáci je milují aneb co je dobré vědět o gumovacích perech
Neutrácejte zbytečně a rozvíjejte děti doma podle principů Montessori
Příběh Ivety: Po 11 letech a 14 neúspěšných pokusech se před padesátkou dočkala dítěte
8 mýtů o výživném, kterým rodiče bohužel věří. Poradíme vám, na co máte nárok

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu