Maminka.czPoradna Homeopatie

Spanek

23. 3. 2011
Spanek

Otázka

Dobry den, mam 2 leteho syna. Aktualne jiz asi 2 mesice resim problem s casnym vstavanim. Syn chodi spat ve 20.00, pres den jej nechavam spat 60 minut a stejne se rano budi o pul 6, nekdy v 6, ale zridka pozdeji. Kdybych jej pri odpolednim spanku nevzbudila, spal by klidne i 2,5 nebo 3 hodiny. To buzeni po hodine aplikuji jiz dlouho, ale stejne se mi nedari upravit spani tak, aby nemusel spat tolik hodin pres den a radsi se vyspal rano.

Pokud bych mela pocit, ze je vyspany, asi bych to rano vstavani tolik neresila, ale situace vypada tak, ze pokud jej napr. V 9 rano posadim do auta, behem 15 minut mi usne. A i kdyz nikam nejedeme, tak je vetsinou v 11 hodin dopoledne tak unaveny, ze place a nebo napr. usne behem jidla apod.

Budu vdecna za jakoukoliv radu.

Odpověď

Dobrý večer, maminko,

je dobré, pokud to děti potřebují, nechat je odpočívat přes den i ve dvou letech. Pro režim spánku a bdění je důležité zachovávat a naučit děti tzv. rituálům - tj. za stejných podmínek /ve stejnou dobu, teplotu, místě, situaci/ ukládat dítě ke spánku. Někdy ani nemusí usnout, nýbrž "jen" odpočívají, ale i tak je pauza na tuto skutečnost velmi pozitivní. Při spánku je třeba zohlednit psychosomatickou charakteristiku dítěte, rozhodně čas, po který by dítě mělo spát, je velmi individuální. Prosím proto o doplnění souvislostí. Jednoznačně se poraďte s Vaším pediatrem, který Vaše dítě zná, a tak odhadne i jeho potřeby a nalezne optimální řešení. Myslím vyzkoušejte sirup Sedalia před spinkáním i ráno - dvakrát denně pět mililitrů. Předpokládám, že se spánek zkvalitní, prohloubí a malý bude více odpočatý. Hezké jaro.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Chlapi nepláčou. Když ale otcové vdávají dcery, slzy neudrží
Kojenci, kteří dostávají co nejdříve pevnou stravu, lépe spí, ukázal průzkum
Narození miminka může být šok! Jak vztah mezi vámi nastartovat?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu