Maminka.czPoradna Homeopatie

Spanek

23. 3. 2011
Spanek

Otázka

Dobry den, mam 2 leteho syna. Aktualne jiz asi 2 mesice resim problem s casnym vstavanim. Syn chodi spat ve 20.00, pres den jej nechavam spat 60 minut a stejne se rano budi o pul 6, nekdy v 6, ale zridka pozdeji. Kdybych jej pri odpolednim spanku nevzbudila, spal by klidne i 2,5 nebo 3 hodiny. To buzeni po hodine aplikuji jiz dlouho, ale stejne se mi nedari upravit spani tak, aby nemusel spat tolik hodin pres den a radsi se vyspal rano.

Pokud bych mela pocit, ze je vyspany, asi bych to rano vstavani tolik neresila, ale situace vypada tak, ze pokud jej napr. V 9 rano posadim do auta, behem 15 minut mi usne. A i kdyz nikam nejedeme, tak je vetsinou v 11 hodin dopoledne tak unaveny, ze place a nebo napr. usne behem jidla apod.

Budu vdecna za jakoukoliv radu.

Odpověď

Dobrý večer, maminko,

je dobré, pokud to děti potřebují, nechat je odpočívat přes den i ve dvou letech. Pro režim spánku a bdění je důležité zachovávat a naučit děti tzv. rituálům - tj. za stejných podmínek /ve stejnou dobu, teplotu, místě, situaci/ ukládat dítě ke spánku. Někdy ani nemusí usnout, nýbrž "jen" odpočívají, ale i tak je pauza na tuto skutečnost velmi pozitivní. Při spánku je třeba zohlednit psychosomatickou charakteristiku dítěte, rozhodně čas, po který by dítě mělo spát, je velmi individuální. Prosím proto o doplnění souvislostí. Jednoznačně se poraďte s Vaším pediatrem, který Vaše dítě zná, a tak odhadne i jeho potřeby a nalezne optimální řešení. Myslím vyzkoušejte sirup Sedalia před spinkáním i ráno - dvakrát denně pět mililitrů. Předpokládám, že se spánek zkvalitní, prohloubí a malý bude více odpočatý. Hezké jaro.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Hledáte zdravý olej? Vyzkoušejte kanolový
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty
Zítra si nenechte ujít festival Restart s Dietou. Můžete vyhrát i kávovar
Na příznaky chřipky neplatí jen klid a nohy v teple

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu