Maminka.czLaktační poradenství

Spaní novorozence

14. 2. 2011
Spaní novorozence

Otázka

Dobrý den Lucie,

mám 4 týdenního chlapečka.Ráda bych se Vás zeptala, kolik hodin denně by měl novorozenec prospat? Plně kojím ve dne i v noci po 2 hodinách ,kojení trvá někdy i cca 45 minut..Mezi těmito 2 hodinnovými intervaly přes den jen málokdy usne, spíše kouká,nepláče.Horší je to v noci, kdy máme stejný režim jako ve dne, takže já nemám vůbec šanci se vyspat.Musím říct, že už jsem na konci svých sil.Nevím, jak bych pauzy mezi kojením prodloužila alespoň v noci. Porodní váha 3280g, nyní 4120g.Děkuji za odpověď Jana

Odpověď

Dobrý den Jano, děkuji Vám za dotaz. Novorozenci prospí většinu dne – v prvních týdnech spí zhruba 17 až 18 hodin denně, ve třech měsících prospí kojenec obvykle za den okolo 15 hodin.

Do konce šestinedělí netrvá souvislý spánek zpravidla déle než 2 až 4 hodiny a kojenci se často budí ve stejných intervalech ve dne i v noci. Důvodem je to, že ještě nemají nastavené vnitřní hodiny a nerozlišují mezi dnem a nocí. Na konci šestinedělí je možné u dítěte pozorovat náznaky určité pravidelnosti v režimu spánku. Dítě také začíná rozlišovat mezi denním a nočním spánkem. Nejdelší doba spánku se obvykle prodlužuje na 4 až 6 hodin a tento dlouhý spánek je situován do večerních nebo nočních hodin.

Toto jsou obecná fakta. Pokud jste vyčerpaná, obraťte se na rodinu, příbuzné, či známé a požádejte je o pomoc. Pokud budete vyčerpaná a unavená, tak to může mít i vliv na tvorbu MM.

Držím palce, aby se situace brzy zlepšila.

Lucka

Lucie Marková

Témata: Laktační poradenství
Související dotazy
Dětští hrdinové zachránili život kamarádovi nebo pomohli nemocné sestřenici
Jak vypadá Ježíšek? Co odpovědět na dětské otázky?
Z krve, nebo z moči – který těhotenský test je lepší?
Co upéct druhou adventní neděli? Jablečný chlebíček

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu